Wycieczka do Karpacza

W czasie ferii 15 lutego 2018 roku, odbyła się wycieczka do Karpacza. Uczestnikami tej wycieczki byli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Opiekunami tejże wyprawy byli: Dorota Kaleta – Tymowicz, Bartosz Różycki, Kazimierz Laskowski.

Pierwszym punktem było Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego.

Muzeum to nie tylko ekspozycja, ale wielki plac zabaw dla małych i dużych. Wyposażona jest w guziki, joystiki i piloty zdalnego sterowania, które pozwalają na wprawianie modeli w ruch.

Ciekawscy znaleźli tu coś dla siebie – przy każdej z gablot zostały umieszczone tabliczki prezentujące najciekawsze informacje o modelu/budowli. Następnie przeszliśmy do Muzeum Konsol i Gier video. Jest to wyjątkowe miejsce w Karpaczu, w którym zgromadzono cały przekrój przeróżnych konsol gier video, jakie powstały na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Znaleźć tu zatem można zarówno konsole pierwszej generacji (w zbiorach muzeum znajduje się PHIPLIS TELE-SPIEL z 1975 roku), jak i najnowsze konsole generacji 8. Konsole to jednak nie wszystko co wchodzi w skład ekspozycji tej oryginalnej wystawy. Znajdują się tu bowiem także komputery, gry, pady, joysticki oraz wiele innych gadżetów, które związane są z grami video. W dodatku, ku uciesze zapalonych graczy nie zabrakło tu nawet stanowisk do samodzielnej gry, na oryginalnych konsolach, w kultowe i doskonale znane tytuły, takie jak: Pong, Super Mario Bros, Duck Hunt, Donkey Kong, Sonic, Giana Sisters i wiele innych.

Saneczkowa Góra – jazda na saneczkach to świetna zabawa zwłaszcza w dobrym i zgranym towarzystwie. W grupie można poszaleć, a jazda na sankach „smakuje inaczej”, bawi i wyzwala mnóstwo śmiechu i radości. Wspaniała zimowa pogoda i świeży śnieg dostarczyły nam wielu wrażeń, ale także pozwoliły zgłębić wiedzę o zasadach bezpiecznego zachowania się na stoku. Po takich saneczkowych szaleństwach mamy więcej energii i optymizmu!!! Wszyscy razem zgodnie stwierdzamy Hu! Hu1 Ha! Nasza zima nie jest wcale taka zła, a zjazdy na sankach to super propozycja na czynne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu zimą.

Dziękujemy Urzędowi Gminy i Sołectwu w Radwanicach za wsparcie finansowe.

 

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

 

 

DZIECI OTRZYMAŁY Z PROJEKTU TABLETY.

WYCIECZKA DO NIEMIEC

W piątek 08.09.2017r. młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce zagranicznej do Lipska w Saksonii. Mieliśmy okazję zobaczyć pomnik Bitwy Narodów, czyli największy pomnik w Europie – monument upamiętniający bitwę okresu napoleońskiego pod Lipskiem, również Leipzig- Panometer, jedną z największych panoram 360° na świecie. Tam obejrzeliśmy wystawę Titanica z efektami muzyki grozy, dotykaliśmy kamienia szczęścia przywiezionego z Tybetu. Dalej zwiedziliśmy Neues Rathaus nowy ratusz, następnie spacerkiem udaliśmy się w stronę rynku. Tam zobaczyliśmy Altes Rathaus stary ratusz, który został wybudowany w krótkim czasie zaledwie 9 miesięcy, a obecnie znajduje się w nim Muzeum Historii Miasta. Ciekawym miejscem był Kościół św.Tomasza, przed którym znajduje się Pomnik Johanna Sebastiana Bacha, w którym przez 27 lat pracował jako kantor. Zobaczyliśmy również Kościół św.Mikołaja z charakterystyczną kolumną w kształcie palmy. Był on centralnym punktem wydarzeń, które zapoczątkowały pokojową rewolucję. Widzieliśmy także Dom Romanusa-najstarszy budynek Lipska, Dom Królewski oraz Federalny Sąd Administracyjny, budynki w których odbywają się Targi Lipskie – w styczniu 2018r. odbędą się targi E-sportu.

Po ciepłym posiłku spędziliśmy już czas tylko na bajecznym, świątecznym Jarmarku Bożonarodzeniowym, którego klimat był niepowtarzalny. Jak zwykle młodzież miała okazję rozmowy w języku niemieckim, kupując pamiątki i nie tylko… Oczywiście jak zwykle dopisywał humor i dobra kondycja, młodzież spisała się na medal. Bardzo dziękuję opiekunom: p.wicedyr.S.Trzeszcz, p.B.Nowickiej, p.C.Łakomiec za wszelką pomoc oraz p.dyr B.Niemasz za umożliwienie realizacji wycieczki zagranicznej.

Kierownik wycieczki: Anna Trochanowska.

 

 

 

ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

OLYMPUS DIGITAL CAMERA