1 czerwca obchodzimy święto, które jest ulubionym dniem w kalendarzu wielu dzieci. Nie wszyscy jednak zdają sobie do końca sprawę, jaka jest jego historia.

Dzień Dziecka to święto dzieci na całym świecie. Obchodzone jest od
1 czerwca 1952r. Fracuskim odpowiednikiem jest obchodzone 6 stycznia ,,Święto Rodziny”, a w Turcji swoje święto dzieci mają 23 kwietnia.

Czy możecie sobie wyobrazić dzieciństwo bez zabawek?
Zabawki mają bardzo długą historię. Już 5000 lat temu istniały piłki, zwierzątka z kości, gliniane grzechotki, łódeczki z łupin owoców, czy też skakanki z rzezmienia lub sznurka. Takimi zabawkami bawiły się dzieci starozytnych Egipcjan, Greków i Rzymian. W tym samym czasie mali Chińczycy bawili się już latawcami. Jednak już ukochane misie, bez których trudno było wyobrazic sobie zasypianie pojawiły się dopiero w XX w. Natomiast lalki były znane już w starozytności, ale tak naprawdę popularne stały się dopiero w XVIII w. Dawniej lalki szyte były ze skór, wypychane trocinami, usztywniane patykiem. Z czasem lalki zaczęły pełnic role modelek, na nich pokazywano najnowsze kolekcje ubrań wielkich projektantów.

Dla Naszych Przedszkolaków w tym dniu zawsze organizowane są róznego rodzaju atrakcje, które sprawiają, że czują się wyjatkowe , a uśmiech nie schodzi z ich twarzy.
Ten rok jest wyjątkowo trudny, gdyż częśc Przedszkolaków pozostaje w domach i zdalnie uczestniczy w zajęciach. Dla nich własnie przeznaczone są ponizsze informacje, zadania i linki związane z Dniem Dzicka.

Posłuchajcie piosenki o Prawach Dziecka:

Posłuchajcie piosenki ,,Jesteśmy Dziećmi”.

Ogladnijcie bajkę ,,My Dzieci Świata”