POLKO, POLAKU – 2 MAJA WYWIEŚ FLAGĘ  😊     

Od 2004 roku 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To Święto Narodowe jest umacniane poprzez wywieszanie flagi biało – czerwonej, noszenie kokardy narodowej, organizację akcji oraz marszów patriotycznych.

W przedszkolu w Radwanicach wszystkie grupy z nauczycielami obchodziły to ważne święto 30 kwietnia 2021 r. przed weekendem majowym. Przedszkolaki przygotowały kotyliony, flagi, mapy przypominające o naszym umiłowanym kraju. Od rana śpiewały hymn, nagrywały piosenki dla rodziców. Już od najmłodszych lat uczymy dzieci pamięci o symbolach narodowych, krzewiąc wśród nich postawy patriotyczne.  Nawet 3 – latki już wiedzą, że hymn “Mazurek Dąbrowskiego”, flaga biało – czerwona i godło w postaci Orła białego na czerwonym tle to nasze polskie, rodzime znaki, “noszone” w serduszku na zawsze.

Przez kilka dni wychowawcy z grupą “Smerfiki”, “Rybki”, “Żabki” odpowiadając na apel pracowników odwiedzili Urząd Gminy Radwanice, aby otrzymać flagi. Maluchom mogły umilić jeszcze czas prezenty – piłeczki dmuchane oraz bierki. Dzieci radosne, z powiewającymi barwami patriotycznymi w ręku, zadowolone z wycieczki wróciły do przedszkola.  Dziękujemy panu wójtowi Pawłowi Piwko oraz pani Martynie Szylko za niespodzianki. Pamiątkowe zdjęcie grup przed budynkiem urzędu to przypomnienie o Dniu Flagi. A Wiersz Czesława Janczarskiego “Barwy ojczyste” niech będzie dla rodziców i dzieci krótką lekcją patriotyzmu. 

Powiewa flaga,

gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze

Biel jest i czerwień.

Czerwień to miłość,

Biel – serce czyste.

Piękne są nasze

barwy ojczyste.