INFORMACJE ORGANIZACYJNE W PRZEDSZKOLU!

            Już Wakacje już za nami… 3 września 2018 r. drzwi Publicznego Przedszkola w  Radwanicach witają szczególnie najmłodsze dzieci – 3-latków oraz starsze, które zaczną dopiero edukację  i oczywiście ją kontynuujących. Pierwszy dzień w przedszkolu to duże wyzwanie dla maluszków, ale również emocjonujący moment dla rodziców, babć i dziadków. Przedszkolaki przeżywają te chwile, są nieco zaniepokojone nową sytuacją, ale dorośli często wraz z nimi. Najważniejsze, że otwiera się przed nimi szansą na poznawanie nowych kolegów i koleżanek.  Będą mogły spędzić czas ciekawie i twórczo, bawić się wspólnie i poprzez zabawę uczyć.

            W pierwszych dniach dzieci można odbierać wcześniej. Bardzo ważne jest, aby od samego początku dzieci poczuły się bezpiecznie. Rodzice powinni być zdecydowani, bez okazywania niepokoju w czasie rozstania w szatni, żegnając jak najszybciej swoją pociechę z radością, uściskiem dłoni i z buziakiem. Wyjaśnijmy, że mama lub tata przyjdzie, jak tylko skończy pracę.

DZIECKO POWINNO MIEĆ W PRZEDSZKOLU:
  • Obuwie zmienne czyli kapcie – dobrze przylegające do stopy dziecka (nie klapki, buty nie sznurowane)- najlepiej zapinane na rzep lub wkładane
  • Bluzeczkę, spodenki, majteczki, skarpetki – na zmianę w podpisanym plecaczku lub woreczku (w młodszych grupach najlepiej w większej ilości)
  • Kubeczek, pastę i szczoteczkę do zębów (podpisane)
  • Podpisana teczka biurowa na gumkę (na prace dziecka)
  • Opakowanie chusteczek higienicznych (duża paczka- pudełko na semestr) oraz w młodszych grupach chusteczki nawilżane
  • Informacje na temat wpłat na karty pracy, wyprawkę plastyczną oraz innych opłat przekażą wychowawcy.

         Na nowy rok szkolny 2018/2019 Dyrekcja, kadra pedagogiczna oraz personel przedszkola życzą dzieciom wiele dobrej zabawy i radości podczas pobytu w placówce, a rodzicom i sobie owocnej współpracy i zadowolenia.