9 listopada 2016 r. Pani Dyrektor Bogusława Niemasz oraz rodzice grupy Smerfików w przedszkolu zapoznawali zasady prawidłowego żywienia zgodnie z projektem „Zdrowo jem, więcej wiem”. Przekonywały ich do tego przedszkolaki w teatrzyku „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”, namawiając do spożywania owoców, warzyw i picia wody mineralnej. Przedstawienie było utrzymane w rodzinnej atmosferze, bo aktorzy przygotowywali kanapki dla rodziców na scenie z warzywami, szynką itp. Nie zabrakło wzruszeń rodziców, kiedy zobaczyli swoje pociechy w kolorowych strojach, śpiewających piosenki. Gra aktorska została doceniona gromkimi brawami.

Dla dzieci i rodziców przygotowano kolorowy talerz z pokrojonymi warzywami i owocami do degustacji Po teatrzyku pani Iwona przedstawiła rodzicom prezentację multimedialną “Jemy sezonowe warzywa i owoce” – rolę prawidłowego żywienia dzieci, piramidę żywienia jako rolę walorów odżywczych. Zalecane w diecie przedszkolaka są ziarna słonecznika, pestki dyni, niesolone orzechy, nasiona strączkowe.

 Rozdano również ulotki Kolorowy talerz, czyli garść informacji o warzywach i owocach, bo Kolorowo znaczy zdrowo, a ważna jest rola wartości odżywczych kolorów na talerzu i ich dobór warzyw, owoców. Pomagały w tym dzieci, które zwróciły uwagę na bogactwo witaminy C w porzeczce, szpinaku, cytrynie dzięki wiedzy z teatrzyku. Po przedstawieniu oraz prelekcji dla rodziców przygotowany został poczęstunek zdrowego odżywiania – kolorowy talerz, chrupki kukurydziane, zbożowe ciasteczka z ziarnami. Dla dzieci była woda mineralna. W sali rodzice mogli zobaczyć prace plastyczne dzieci z konkursu na „Najciekawszy plakat” oraz „Zabawy na świeżym powietrzu” oraz hasła ułożone przez 6 latki „Dlaczego dzieci powinny jeść warzywa i owoce?”. W kąciku rodziców w Galerii przedszkolaka były Karty pracy: Poznajemy warzywa i owoce. W czasie przedstawienia stała tablica o zdrowym odżywianiu, piramida żywienia.

Jedzmy zdrowo, jedzmy sezonowo i 5 porcji warzyw i owoców! Korzyści dla dzieci to zdrowie: profilaktyka otyłości, zwiększenie odporności organizmu, wcielenie prawidłowych nawyków żywieniowych, efektywniejsza nauka, smaczne, kolorowe i zdrowe przekąski, zdrowe paznokcie, skóra, włosy, dobre samopoczucie, dużo energii do zabawy, prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny i recepta na sukces :).

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

[SinglePic not found] [SinglePic not found]  [SinglePic not found]