„JEŚLI DAJESZ, OTRZYMUJESZ WIĘCEJ NIŻ DAŁEŚ” – KONCERT CHARYTATYWNY DLA TEOSIA

 

 

 

 

 

9 grudnia 2017 r. to dzień wyjątkowy dla 6 letniego bohatera Koncertu Charytatywnego – Teodora Leitana.  Dziś uśmiechnięty, ale jak często cierpi ból podczas kolejnych operacji, poruszający się na wózku inwalidzkim, potrzebujący intensywnej rehabilitacji. Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno – Przedszkolny, szczególnie Publiczne Przedszkole, do którego Teoś uczęszcza, Rada Rodziców oraz Oddział Gminny TPD w Radwanicach, a głównym celem było zebranie pieniędzy na leczenie. Gośćmi koncertu byli władze powiatu – wicestarosta pan Kamil Ciupak, władze gminy – wójt pan Paweł Piwko, radni gminy, radny powiatu – pan Oskar Szkudło, prezes Stowarzyszenia Radwanickiego Klubu Seniora „Optymiści” – pan Marian Kobza, dyrektor GOK-u pani Renata Piasecka – Friczka oraz rodzice dzieci przedszkolnych i uczniów szkoły oraz gimnazjum.

Gorąco wszystkich powitała pani Dyrektor ZSP w Radwanicach Bogusława Niemasz, Prezes TPD – pani Izabela Jokiel oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Bogusława Kwoka, wymieniając darczyńców.  Każdy, kto odwiedził to magiczne miejsce, otrzymał pierniczka z życzeniami świątecznymi i podziękowaniem w imieniu Teosia, które rozdawali wolontariusze ZSP w Radwanicach.

 

Okazji, aby otworzyć serce, a przy tym uszczęśliwić Teodora było wiele – loteria fantowa, którą prowadzili rodzice przedszkolaków, los każdy był wygrany, bo dzieci otrzymały słodką niespodziankę, a można było wygrać nagrody główne; tablety, gry planszowe, klocki lego, bon na biżuterię. Przygotowana była przez Radę Rodziców kawiarenka z ciastem oraz własnoręcznie wykonane robótki na kiermasz przez rodziców przedszkolaków, Stowarzyszenie „Pomagamy razem” oraz ufundowane pamiątki na licytacje.

Te piękne niezapomniane chwile przekonały nas, że Dobro jest wśród Nas, a Razem możemy wiele – spełnić marzenia dziecka o częstej rehabilitacji i nadziei na lepsze poruszanie się w ortezach. Ten mały zdobywca naszych serc przekonał nas, że „Jeśli dajesz, otrzymujesz więcej niż dałeś”.

Jego przyjaciele z przedszkola, ze szkoły i gimnazjum oraz nauczyciele włożyli wiele starań w część artystyczną koncertu.  Grupa, do której chodzi Teodor „Żabki” codziennie pomaga swojemu koledze i jest dla niego wsparciem.

Wszystkie przedszkolaki zaśpiewały dla rodziców „Zróbmy coś dobrego” oraz rozpalili płomień życia w utworze „Rozpal płomień”. Usłyszeliśmy jeszcze piosenkę „Św. Mikołaju” w wykonaniu grupy Słoneczka. Ramona i Natalia Boczniewicz zaśpiewały pastorałkę „Gore Gwiazda”. Aura świąteczna, magiczna moc Wigilijnego Wieczoru, sceneria anielska w sali gimnastycznej w kolorze bieli i niebieskim zachęcała do czynienia dobra i otwierania portfeli, by dochód z koncertu przekazać dla Teosia.

Grupa Gwiazdeczki oraz Żabki przypomniała nam śpiewając, że „Za chwilę przyjdą święta”, a Serduszka  „Świeć gwiazdeczko”. Motylki zaprezentowały się w szkockim układzie tanecznym. Miło, że ubiegłoroczni absolwenci przedszkola, którzy znają Teodora  – uczniowie klasy I b zaśpiewali o Mikołaju, a z klasy I a zatańczyli układ taneczny Troli. Absolwenci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Kacper Konieczny i Amanda Herman również zaśpiewali, a zespół Atut zaimponował publiczności. Tak wiele punktów programu koncertu zachęciło wszystkich do obdarowania naszą miłością drugiego człowieka. Zakończenie uroczystości tańcem Gwiazdeczek i Żabek ”Alleluja” jeszcze raz wzruszył do łez, żeby pomagać. Mama Teosia – Katarzyna Leitan była bardzo zachwycona,  ale pełna wzruszenia,  kiedy otrzymała prezent od pani Basi, która wykonała portret Teosia.

 

Klimat świąteczny, niezwykli ludzie – organizatorzy koncertu, sponsorzy, mali przyjaciele Teosia, nauczyciele, pracownicy, goście oraz rodzice pokazali, że cel uświęca środki i warto pomagać, tak jak śpiewały przedszkolaki „Jeśli chcesz z nami być, w dobro graj, jeśli chcesz super być, lubianym być o niebie śnić”. 
Niech to motto przyświeca nam każdego dnia i zbliża do idei Świąt Bożego Narodzenia. „Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi” – Jan Paweł II.

Zebraliśmy kwotę 17096,50 zł.

 

Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim, którzy przybyli na uroczystość, sponsorom oraz innym darczyńcom, którzy pomogli Teosiowi. J