[SinglePic not found] 26 października 2016 r. Publiczne Przedszkole w Radwanicach odwiedził niezwykły gość – Koziołek Matołek z Pacanowa, który wyruszył z dziećmi w świat. Aktorzy w spektaklu „Koziołek Niematołek” w bardzo humorystyczny sposób przedstawili kulturę różnych krajów, obyczaje i język na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego. Znają ją rodzice oraz babcie i dziadkowie przedszkolaków.

Na początku Koziołek spotkał Chińczyka, który w dowcipny sposób opowiadał o hodowli ryżu. Nasz bohater uświadomił go, że w Polsce sadzi się ziemniaki, a nie ryż. Mali widzowie zapoznali charakterystyczne stroje dla danej kultury oraz budowle widoczne w scenerii. Kolejny kraj, który poznały dzieci z Koziołkiem Niematołkiem to Japonia. Razem z samurajem mogły poćwiczyć sztuki walki i zobaczyć kwitnącą wiśnię.

Odwiedziły również Grenlandię i oglądały strój Eskimosa. Starsze przedszkolaki wykazały się dużą znajomością zabytków – odgadły nazwę Egiptu i piramid w kolejnej podróży mądrego bohatera z Pacanowa. Zapoznały mur chiński, posąg Sfinksa, a także miały okazję poznać faraona i pagody. Spektakl był interaktywny, więc zachęcał dzieci do zabaw ruchowych – tańców i ćwiczeń.

Teatrzyk wzbogacany był dodatkowo muzyką, piosenkami i zaproszeniem naszych małych widzów do gry aktorskiej. Mogli czarować z wielkim wodzem indiańskim krople deszczu oraz z Eskimosem iskierkę ognia. Barwne dekoracje, zaangażowanie dzieci do gry aktorskiej, kolorowe kostiumy aktorów sprawiły, że spektakl się podobał i aktorzy otrzymali gromkie brawa. Oglądanie przedstawienia w naszym przedszkolu to jak w wyjazd do teatru, bo milusińscy nabywają kulturę małego widza ubrani w galowych strojach.

Koziołek rozbawił wszystkich i przekonał do tego, że podróże kształcą, uczą i warto więc zwiedzać świat.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII