Dzieci z Publicznego Przedszkola w Radwanicach raz w miesiącu biorą udział w koncertach muzycznych w wykonaniu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. W XXI wieku dla dzieci to bardzo ważne doświadczenie, kiedy mogą obcować z muzyką poważną, odciągając się od gier komputerowych i bajek telewizyjnych. Muzyka klasyczna uwrażliwia zmysły słuchowe dzieci na otaczający świat. Ma również rolę terapeutyczną i relaksacyjną. 21 października 2014 r. przedszkolaki słuchały muzycznych opowieści – „O rycerzu i królowej Elfów”, a 6 listopada 2014 r. o „Piotrusiu Panu w krainie Pani Muzyki”.

Podczas każdego przedstawienia dzieci uczą się prawidłowych zachowań, uważnego słuchania i obserwacji oraz pobudzają wyobraźnię i poznają różnorodne instrumenty muzyczne. Artyści zapraszają najmłodszą grupę odbiorców do czynnego udziału w koncercie poprzez ćwiczenia rytmiczne, pokaz instrumentów i strojów. Dzieci, wprowadzone w świat muzyki, ze skupieniem słuchały opowieści o bohaterach z bajek: Elfie, rycerzach, królewnie, Królu Arturze, Piotrusiu Panu i kapitanie Haku.

DSCN8051

Przedszkolaki za pomocą muzyki mogły poznać przygody bohaterów, pomagając im zdobyć skarby lub przejść kolejną wyprawę do zamku, na statek itp. Pani solistka z aksamitnym głosem śpiewała piosenkę „Był sobie król”, a dzieci rozwijały poczucie rytmu klaszcząc w dłonie. Dzięki udziałom w koncertach dzieci stają się wrażliwsze na świat dźwięków i wyrabiają sobie gust muzyczny. Z utęsknieniem czekamy na kolejny koncert…