Pobyt dzieci w przedszkolu to nie tylko nauka i obowiązki. To także dobra zabawa, w gronie koleżanek i kolegów, w salach, na placu zabaw, a także poza przedszkolem. Przedszkole rozwija społecznie. Dziecko uczy się dzielić z innymi, czekać na swoją kolej, współpracować. Zabawa w grupie najlepiej pozwala zrozumieć na czym polega współdziałanie. W przedszkolu rozwija się wyobraźnia. To u nas dzieciaki mają możliwość budować zamek z krzeseł i materacy, latać na miotle z klocków, czy tańczyć do ulubionej muzyki. W naszym przedszkolu można zostać aktorem i występować przed widownią. Przeżyć tremę, a potem radość i satysfakcję gdy słychać wielkie brawa. Można też malować palcami po papierze, lepić z plasteliny i ubrudzić cały stół, na co mama w domu nigdy się nie zgadza. Ważne jest też to, że dziecko w przedszkolu poznaje nie tylko rówieśników, ale także dorosłych, którzy będą dla niego niekwestionowanymi autorytetami. Pani w przedszkolu często staje się niemal tak ważna jak mama. To cenne doświadczenie – że poza mamą, tatą, babcią i dziadkiem istnieją inni, godni zaufania dorośli.
Dla trzy, czterolatka niewyobrażalne jest spędzenie całego dnia bez mamy, jednak przedszkole pozwala oswoić się z taką sytuacją i nauczyć się samodzielności. Maluch uczy się prawidłowo ubierać i rozbierać, jeść łyżką i widelcem, wycierać nos, myć ręce przed jedzeniem, spuszczać wodę w toalecie, a nawet sprzątać po sobie zabawki. W przedszkolu są też okazje do rozładowania niespożytej energii, poznania smaku sportowej rywalizacji, na placu zabaw zaś okazje do wybiegania się za wszystkie czasy.
Przedszkole uczy i bawi. Dzieci mają tu możliwość nie tylko ćwiczenia pamięci przez naukę wierszyków i piosenek. Uczestniczą także w zajęciach plastycznych, śpiewają, występują w teatrzykach. Zajęcia w przedszkolu sprzyjają odkrywaniu zdolności twórczych dziecka i pomagają w rozwijaniu indywidualnych zainteresowań.

 ZAPRASZAMY DO GALERII