[SinglePic not found] 25 listopada 2016 r. w Publicznym Przedszkolu w Radwanicach odbyła się podniosła uroczystość Pasowania na Przedszkolaków w grupie „Słoneczka”, którą przygotowała pani Iwona Derkacz. Ten wyjątkowy dzień wpisał się już w naszą tradycję od kilku lat, kiedy to maluszki stają się pełnymi przedszkolakami. Od miesiąca września poznawały najbliższe otoczenie – panie, sale, zabawki oraz nabywały umiejętności społeczne, artystyczne, matematyczne, językowe. Przez kilka tygodni uczyły się wierszyków, bo „3 latki to są dzieci z tej gromadki, co wierszyki recytują i piosenki wyśpiewują”. Nadzwyczajna chwila była wielkim wydarzeniem dla rodziców, którzy po raz pierwszy mogli zobaczyć dzieci w roli artystów. Uśmiechnięte „Słoneczka” powitały swoich rodziców i Panią Dyrektor Bogusławę Niemasz piosenką „Witam dziś w przedszkolu”. W kolorowych opaskach „Słoneczek” i w galowych strojach przyciągały uwagę publiczności. Dekoracja „Pasowania na Przedszkolaka” tylko podkreśliła wagę tego dnia. Zaproszeni goście nie kryli wzruszenia podczas słuchania recytowanych wierszyków i śpiewanych piosenek. Z ciekawością przyglądali się tańczącym pociechom i nagradzali gromkim brawami. Wśród pasowanych znalazły się zarówno 3 latki jak i 2,5 latki, co było bardzo interesujące, kiedy niektóre dzieci jeszcze niewyraźnie mówiły, ale za to pięknie mogły zatańczyć.  Tekst przyrzeczenia utwierdził rodziców i panie „My dzieciaki przyrzekamy …grzecznie bawić się i fikać, w mig zajadać z talerzyka..”, że wspaniale pełnią rolę przedszkolaków. Potem to już tylko obowiązkowe Pasowanie, którego dokonała pani Dyrektor za pomocą czarodziejskiej dużej kredki oraz wręczyła każdemu maluszkowi Dyplom. Pani Iwona i pani Ewa, pomagająca nauczycielowi podarowały niespodzianki: tablice znikające, książki i słodkie woreczki.

Każde „Słoneczko” otrzymało odznakę Pasowania na Przedszkolaka. Rada Klasowa wręczyła kwiaty dla pani Dyrektor, pani Iwony i Ewy. Niezwykle miłym akcentem było przygotowanie tortu dla dzieci i gości. Uroczystość skończyła się zaśpiewaniem 100 lat dla „Słoneczek” oraz słodkim poczęstunkiem.

Dziękujemy Radzie Rodziców Przedszkola za przekazanie 400 zł na zakup nagród na Uroczystość Pasowania dla grupy „Słoneczka” i „Gwiazdeczki”.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

[SinglePic not found]  [SinglePic not found]  [SinglePic not found]