Wycieczki do Gminnej Biblioteki Publicznej w Radwanicach to zadanie realizowane przez grupy przedszkolne od kilku lat. Czytanie rozwija osobowość, ale najważniejsze daje poczucie wielkiej wartości, że możemy przenieść się do krainy z książki i być super bohaterem książkowym.

Tym razem w marcu bibliotekę odwiedziły Słoneczka. Pani Iwona przeczytała opowiadanie „Pierwszaki z kosmosu” Rafała Witka. Książka ta opowiada o małej dziewczynce o imieniu Pola, która właśnie zaczyna swoją przygodę ze szkołą. Warto było posłuchać opowieści Poli o nadmorskiej plaży, jak leci rakietą nad morzem. Dziewczynka poszła do pierwszej klasy i już pierwszego dnia spotyka ją coś niesamowitego. Okazuje się, że razem z nią do klasy chodzić będą Titi i Toto – dwójka małych ufoludków, którzy przenieśli się do szkoły na Ziemi, ponieważ tą na ich planecie zamknięto…

Przeczytajcie proszę Drodzy Rodzice dalszy ciąg książki.

Przy stolikach dzieci z zachwytem, z wielkim skupieniem oglądały książki, atlasy, encyklopedie o kosmosie, planetach… Opowiadały pani Katarzynie Burzyńskiej – kierownik biblioteki, o zdobytych wiadomościach z zajęć, że jest 8 planet w Układzie Słonecznym, nasza planeta to Ziemia, a Słońce to gwiazda. Najważniejszym punktem spotkania z książką o kosmosie była rakieta przygotowana przez panią Kasię, malowana przez Słoneczka farbami na różowo, niebiesko, żółto, bajkowo. Po zajęciach była wymarzona zabawa. Mimo tego, że jest to miejsce szczególnej ciszy, zachowania kulturalnego, to dla maluchów ważne było poszukanie kawałeczka dywanu do zabawy klockami, lalkami, konikami, czy może oglądanie książek.  Pełne wrażeń, chęci do czytania książek wróciły do przedszkola.

 

Szanowni Rodzice, prosimy odwiedzajcie miejsce radwanickiej skarbnicy wiedzy o świecie, krainach marzeń, bohaterach.

 

 

Zapraszamy do oglądania Naszej Galerii.