Nikt się nie rodzi czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować codziennie, czytając dziecku dla przyjemności”. Pod takim hasłem Publiczne Przedszkole w Radwanicach włączyło się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, zainicjowanej przez Fundację „ABCXXI”.
W ramach akcji 15 maja 2017 r. grupa najmłodszych dzieci z przedszkola „Słoneczek” z panią Iwoną Derkacz odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Radwanicach. Ile uśmiechu na ich twarzy wywołało wejście do biblioteki, niektórych po raz pierwszy. Liczne regały z książkami zrobiły duże wrażenie na wielu pociechach. Poznały one kodeks czytelnika – Dbaj o mnie i czytaj mnie.
3 latki zaczęły od oglądania książeczek. Potem brały udział w zajęciach, bardzo uważnie oglądając „Książkę z dziurą” H. Tullet, przedstawionej przez panią Katarzynę Burzyńską. Okazała się ona śmieszną przygodą, w której dzieci były bohaterami. Kto nie chciałby być królewną, smokiem, kwiatkiem, wpaść do dziury, która może stać się szkłem powiększającym. Do dziurki przykładały swoje twarze, pokazując ciekawe minki. Pełna śmiesznych rysunków stała się inspiracją do pracy plastycznej maluszków – ilustratorów. Misiom mogły dorysować buźki smutne albo wesołe. Pani Kasia zadbała też o odpoczynek. Był czas na relaks – zabawy klockami, lalkami, puzzlami. Przedszkolaki czekają cierpliwie na to, aby przyjść z rodzicami wypożyczyć książkę do domu.

Jeśli chcemy żyć w kraju mądrych, uczciwych i kulturalnych ludzi, zadbajmy o to, by codzienne głośne czytanie 20 minut dziennie stało się priorytetem w naszym domu oraz w przedszkolu i w szkole naszego dziecka.

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika – człowieka samodzielnie myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętność jej poszerzania, kulturalnego, etycznego, z wyobraźnią, który umie radzić sobie w życiu przy pomocy rozumu.

ZAPRASZAMY DO GALERII 🙂