To już kolejne spotkanie z grupą „Słoneczka”, która w zeszłym roku szkolnym otrzymała tytuł Najsympatyczniejszej Grupy Roku powiatu polkowickiego, konkursu zorganizowanego przez Gazetę Wrocławską. 22 września 2018 r. 69 – osobowa ekipa z Publicznego Przedszkola w Radwanicach wyjechała w nagrodę autokarem na wycieczkę do Wrocławia. Okazuje się, że mimo zbiórki po godz. 7.00 sobota może być spędzona rodzinnie zgodnie z zasadą w „Zdrowym ciele zdrowy duch”. Laureaci wygranej wejściówki do Parku JumpWorld mogli ze swoimi rodzicami spędzić 90 min. na sportowo, skocznie i wystrzałowo. Opiekunowie z naszego przedszkola dowiedli, że w weekend warto jest odwiedzić ciekawe miejsca, aby pobyć razem, zintegrować się z innymi. Park Trampolin był duży, wielkości sali gimnastycznej wyposażony w skocznie różnego rodzaju: arenę główną, basen z gąbkami. Dzieci mogły zmierzyć swoją siłę w czasie potyczek z kolegami na piankowe rury. Zabawa dała wiele radości, uśmiechu i satysfakcji z pobytu tam. Największe kolejki odbywały się w strefie Jumplina, czyli wspinaczce po linie najtrudniejszego stopnia, ale nie dla 4-5 letniego przedszkolaka z Radwanic. Akrobacje możliwe we wszystkich sektorach zachęcały dorosłych: mamę, tatę, a nawet babcię lub dziadka do skoków. Miękkie lądowanie w basenie z kulkami to było bezpieczne zakończenie. Wielka przestrzeń dodawała energii dzieciom i ich opiekunom.
Następny punkt wycieczki wzbogacał wiedzę na temat Dolnego Śląskiego przez podróż po największej makiecie Polski na Dworcu Świebodzkim. Oglądaliśmy ważne miejsca – perełki: obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, wrocławski Rynek, Sudety, Dworzec Świebodzki. Ta przygoda pełna tajemnic, zagadek przewodnika dla dzieci – znajdź krasnoludka oraz ręcznie wykonanych figurek ponad 3000 tys., 60 wagonów, 215 samochodów, mosty, tunele to atrakcje, czekające dla wszystkich. Dobra zabawa nadała wycieczce charakter patriotyczny, zapoznając przedszkolaków z zakątkami w Polsce i jej historią.
Poczęstunek w MC Donald’s zakończył dzień znakomicie, głodny nikt nie wrócił, mimo tego, że kolejki były bardzo długie.
Ten dzień wyjątkowy w naszej grupie naznaczył kalendarz wydarzeń w przedszkolu i pokazał, że w dobie XXI wieku rodzice, dziadkowie i ich rodzeństwo mogą aktywnie spędzać czas ze swoimi pociechami, a co najważniejsze przyczynili się do zdobycia tej nagrody. Zachęcamy innych, aby oderwali się od rzeczywistych obowiązków domowych i wyjechali na wycieczkę naszą trasą.

Dziękujemy jeszcze raz rodzicom, nauczycielom i innym, którzy na nas głosowali.

 Pozdrawiają Słoneczka i ich rodzice.