Witam serdecznie wszystkie przedszkolaki oraz ich Rodziców/Opiekunów. Kochane przedszkolaki jesteście już w domu kilka tygodni. Zapewne staracie się z rodzicami wykonywać propozycje nadsyłane przez Waszych wychowawców. Z moim synkiem Szymonem z grupy “Pszczółki|” również jesteśmy zajęci. Często korzystamy z zasobu Internetu, by urozmaicić czas, wykorzystując rzeczy dostępne w naszym domu.

Wykonaj zabawki z rodzicami:

Stoporobot  – Odrysuj kontur swoich stóp na kartce z bloku technicznego. Wytnij stopy. Przetnij rurkę do picia na pół i przyklej do każdej ze stóp. Do dostępnej taśmy izolacyjnej itp. przyklej od środka przełamany na pół cieńki patyczek (np. wykałaczkę do szaszłyków). Nałóż na patyczki słomki ze stópkami i do biegu.

Zabawka manipulacyjna/relaksacyjna –  potrzebna pusta butelka plastikowa (strona z nakrętką) lub sztywny karton zwinięty w stożek. Doczep do niej za pomocą zszywacza kawałek gumki. Weź balon i wypełnij go dowolnie ryżem, lub mąką, solą, kaszą, grochem. Zawiąż balon i doczep do niego drugi koniec gumki. Teraz pozostaje tylko trafić balonem do butelki. Butelkę lub kartonik możesz udekorować według własnego pomysłu.

Wykorzystaj butelki plastikowe do zabawy:

– W kręgle, aby były one bardziej stabilne wsyp do nich  rożne produkty, miękką piłeczką próbuj strącić jak najwięcej (może być kłębek wełny).
– Rzut do celu:  przecięte na pół butelki plastikowe ustaw i staraj się do nich wrzucić guziki, zwiniętą w małe kłąbki wełnę. Eksperymentuj!
Napełnione dowolnymi produktami butelki posłużą również jako instrumenty muzyczne. 

Bądź kreatywny! Naucz się wspólnie z rodzicem jak narysować krok po kroku zwierzątka:   https://www.activityvillage.co.uk/learn-to-draw-farm-animals
albo wiosenne kwiaty: https://www.activityvillage.co.uk/learn-to-draw-spring-pictures

Propozycje związane z  wielkanocnym króliczkiem w  języku angielskim:

B-U-N-N-Y | Easter Bunny Song for Kids | Bunny Song | The Kiboomers
https://www.youtube.com/watch?v=nZLIiq7B85g

The Way The Bunny Hops | Easter Bunny Song | Easter Songs for Kids | The Kiboomers
https://www.youtube.com/watch?v=Tyyh8rhwKQ8

Sleeping Bunnies | Nursery Rhymes | By LittleBabyBum!
https://www.youtube.com/watch?v=BHcFQ9gaMF4

The Easter Bunny Bop – Kids Easter Song! Children’s Music
https://www.youtube.com/watch?v=D7z-aJqTw1U

Dołączam również  link z wielkanocnymi kolorowankami w j. angielskim  (https://blog.fiszki.pl/darmowe-materialy/wielkanocne-kolorowanki/).

 

Miłej zabawy!

Z pozdrowieniami oraz życzeniami zdrowia i radości na nadchodzące dni.