Przedszkole w Radwanicach bardzo chętnie promuje zdrowie wśród dzieci i ich rodziców. W ubiegłym roku pobiliśmy rekord Guinnessa w myciu zębów przez polskie dzieci z przedszkoli. Chętnie bierzemy udział w konkursach Programu Ogólnopolskiego Akademii Aquafresh czy Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Od 1 września 2015 r. realizowany jest projekt „Dzieciństwo bez próchnicy” – Edukacja, Promocja i Profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej, skierowany do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”.

Głównym celem projektu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów oraz wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej.

Do projektu z wielkim zaangażowaniem dołączyli nauczyciele ze swoimi wychowankami z grupy „Motylki”, „Żabki”, „Smerfiki”, „Muchomorki” i „Jagódki”. Profilaktykę próchnicy zębów należy zacząć już od pojawienia się pierwszego ząbka.

Przedszkolaki w naszej placówce już w najmłodszej grupie myją ząbki po śniadaniu. Nauczyciele starają się zainteresować je higieną jamy ustnej i przekonać dzieci do wizyty u dentysty, co 6 miesięcy dzięki zabawie z maskotką- Królikiem Pampisiem. Pomagają w tym wierszyki, piosenki o ząbkach i naklejki motywacyjne Pampisia.

W czasie zajęć prozdrowotnych dzieci dowiadują się o roli spożywania owoców i warzyw, ważnych dla zdrowych ząbków i poznają technikę mycia zębów, i rolę stomatologa. Każdy milusiński może pokolorować kartę pracy– labirynt, ząbki. W ten sposób dzieci przezwyciężają lęk przed wizytą u dentysty.

Mamy nadzieję, że dzieci w swoich domach z rodzicami chętniej myją ząbki, a nauczyciele dzięki udziałowi w szkoleniach będą mogli Państwu pomóc zainteresować dzieci higieną ząbków. Życzymy rodzicom i opiekunom, aby dzieci miały zdrowe i białe ząbki!

IMG_1085 IMG_1083 IMG_1082