,,Aby drogę mierzyć przyszłą, trzeba pomnieć skąd się wyszło…”
C.K.Norwid

 

[SinglePic not found]Dzień 9 grudnia 2016 roku był dniem szczególnym dla całej społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach. Właśnie tego dnia uroczyście obchodzono „Kamienne Gody” szkoły. Od momentu, odkąd pierwsi uczniowie przekroczyli mury tej zasobnej dziś placówki minęło 70 lat. Przygotowania do tego niezwykłego jubileuszu rozpoczęto już od pierwszego dzwonka roku szkolnego 2016/2017. Pierwsze miesiące edukacji przepełnione były wieloma konkursami i projektami jednoczącymi wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły. Głównym celem współpracy całej społeczności czcigodnej ,,siedemdziesięciolatki” było przybliżenie historii placówki, sylwetki patrona Mariana Falskiego oraz nakreślenie wagi tak wielkiego wydarzenia.

Dzień urodzin rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Radwanicach. Po nabożeństwie uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi skierowali kroki w stronę sali gimnastycznej, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu.

Program artystyczny rozpoczęto międzypokoleniowym polonezem wytańczonym przez uczniów oraz absolwentów szkoły. Następnie wspólnie odśpiewano Pieśń Apelową, a pani Dyrektor Bogusława Niemasz serdeczne przywitała przybyłych gości: Wójta Gminy Radwanice, przedstawicielkę pani Ewy Drozd – posłanki na Sejm Rzeczpospolitej, dyrektorów gminnych i powiatowych jednostek organizacyjnych i instytucji, byłych dyrektorów i nauczycieli szkoły, absolwentów, rodziców, uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Niezmiernie miło było gościć przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Kraszewicach, której patronem szkoły także jest prof. Marian Falski. Delegacja siostrzanej szkoły przyjechała do nas aż z Wielkopolski, z okolic Kalisza.

Uhonorowaniem jubileuszu był Koncert Galowy w wykonaniu uczniów, pracowników i absolwentów szkoły. Prowadzący koncert absolwenci Patrycja Kaczanowska i Wojciech Murak przybliżali wydarzenia i fakty z kart historii placówki. Sentymentalną podróż w czasie wzbogacały występy artystów. Goście wysłuchali przepięknie zaśpiewane piosenki: „Noce i dnie” przez absolwentkę Katarzynę Aleksandrowicz, ,,To był świat” przez Antoninę Niemczyk i Aleksandrę Stemplewską, a także pieśń ,,W XXI wieku” przygotowaną przez chór pani Aleksandry Stramy, składający się z pracowników i absolwentów szkoły. Nie zabrakło też innych atrakcji, takich jak taniec ,,Moskau”, gra na akordeonie i śpiew sióstr Danuty i Haliny Mikoś, czy utwór skrzypcowy ,,Kanon d-dur” Johana Pachelbela w wykonaniu absolwentek Marty Niemasz, Rozalii Rzepki oraz pani Aleksandry Stramy.  Wielkim aplauzem przyjęto mini – koncert Zakładowej Orkiestry Huty Miedzi „Głogów” pod batutą pana Zbigniewa Szabatowskiego i pani Ewy Krawczyk. Podczas urodzin Szkoły Podstawowej im. Mariana Falskiego, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym,  nie mogło zabraknąć przedszkolaków. Utwór ,,Kaczmareczka” w wykonaniu grupy sześciolatków zakończył się ogromnymi brawami. Kolejnych wrażeń dostarczyły uczennice Klaudia Oczadło i Lena Płaskoń w piosence pt. ,,Modlitwa”, zespół wokalny pod kierunkiem pani Ewy Krawczyk w piosence pt. ,,Kronika” oraz finałowa piosenka ,,Nasza Szkoła” wykonana przez pracowników i uczniów.

A potem – gratulacje, życzenia, prezenty…

Miłym zaskoczeniem było uroczyste odznaczenie Sztandaru Szkoły przez prezesa Okręgowego Oddziału TPD w Legnicy oraz członka Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pana Kazimierza Pleśniaka. Wyróżnienie szkole przyznano za całokształt pracy na rzecz dzieci.

Wójt Gminy Radwanice Pan Paweł Piwko przekazał na ręce Pani Dyrektor Bogusławy Niemasz symboliczny czek gotówkowy o wartości 10 000 zł.

Zaproszeni goście otrzymali od pani Dyrektor pamiątkowe statuetki.

Na koniec nie zabrakło słodkiego akcentu, jubileuszowego tortu, którym zostali poczęstowani wszyscy uczestnicy uroczystości. W ten symboliczny sposób mogliśmy podziękować wszystkim sympatykom szkoły, razem świętując w ten wyjątkowy dzień.

Uroczystość jubileuszowa była okazją do spotkań, wielu wspomnień i uśmiechu. Przybyli goście, po programie artystycznym, zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność wystaw i materiałów. Szczególnym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się pamiątkowe zdjęcia. Ileż wzruszeń i radości dostarczało zwiedzanie niedawnych szkolnych ław, oglądanie zdjęć koleżanek i kolegów z klasy, odczytywanie wpisów do Pamiątkowej Księgi, odnajdywanie wizerunku wychowawcy, nauczycieli. Na gości czekała jeszcze jedna niespodzianka, wspólna kolacja.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

[SinglePic not found] [SinglePic not found] [SinglePic not found]