Anastazja Budzińska, uczennica klasy 7B Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radwanicach, odnosi znaczące sukcesy na lekkoatletycznych arenach sportowych zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Na początku grudnia 2018r. Anastazja brała udział w prestiżowych zawodach lekkoatletycznych pod nazwą „Pomarancivy Miting” w Jabloncu. W zawodach w Czechach, które zgromadziły około pół tysiąca uczestników z Czech, Polski i Niemiec, Anastazja          w biegu na 300m osiągnęła wynik 46,80s i ustanowiła swój rekord życiowy.

28.12.18r. w Zielonej Górze podczas Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego

Anastazja w swojej kategorii wiekowej wygrała bieg na 60m z wynikiem 8,78s i ustanowiła swój rekord życiowy na tym dystansie.
Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać.

12.01.19r. na Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznych w Cottbus (Niemcy) Anastazja w biegu na 60m uzyskała wynik 8,59s i tym samym poprawiła swój rekord życiowy na tym dystansie.

16.01.19r., w Jabloncu (Czechy), Anastazja wygrała w kategorii młodziczek bieg na 300m    z wynikiem 45,63s. i po raz kolejny poprawiła swój rekord życiowy.

Sukcesy sportowe, które Anastazja osiąga, są wynikiem jej ciężkiej pracy. Kilka razy            w tygodniu Nastka uczestniczy w treningach w LKS Polkowice „pod okiem” trenerki, p Doroty Wojciech.

Gratulujemy i czekamy na kolejne rekordy!