2 marca 2019 r. w godzinach 10.00 – 13.00 odbył się Bal karnawałowy dla dzieci od 3 do 9 lat zorganizowany z inicjatywy Stowarzyszenia „Bliżej Siebie” przy współpracy  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i Urzędu Gminy w Radwanicach.

Okazuje się, że taneczna sobota dla rodziny jest bardzo pomysłowym przedsięwzięciem jako forma spędzenia czasu wolnego.

Bal karnawałowy odbył się dzięki dochodowi uzyskanemu ze sprzedaży ciast upieczonych przez rodziców i pracowników Publicznego Przedszkola w Radwanicach na Kiermasz świąteczny stowarzyszenia w ramach akcji „Podaruj serce w słodkim cieście”.

Wielką inicjatywą „Bliżej Siebie” w grudniu było wykonanie stroików, ozdób świątecznych na Kiermasz Mikołajkowy zorganizowany przez GOK w Radwanicach w dniu 9 grudnia 2018 r. oraz na Kiermasze świąteczne w przedszkolu i Rodzinne spotkanie wigilijne w Zespole Szkolno – Przedszkolnym, z których zebrane pieniądze przeznaczono również na bal.

 

W tym dniu aula szkoły zamieniła się w salę balową, bajecznie kolorową z czerwonymi muszkami, kokardami, pastelowymi balonami i karnawałowymi maskami. Przypomnijmy, że karnawał to czas maskarad, zabaw, który trwa od Święta Trzech Króli do środy popielcowej. Największe na świecie parady karnawałowe odbywają się w Brazylii, w Rio de Janeiro, w Wenecji.

Wśród dziewczynek na parkiecie gościliśmy postacie z filmów: Elzy, Anny, królewny, księżniczki, wróżki, kowbojki, zwierzątka, Indianki. Chłopcy byli przebrani w kowbojów, sportowców, rycerzy, Zorro, Spidermanów, Batmanów, Transformersów, piratów, żołnierzy i innych bohaterów słynnych bajek.

DJ -em był Mateusz Zaorski. To była nietypowa zabawa przy tablicy interaktywnej. Dzieci mogły naśladować ruchy piosenkarzy. Rozbrzmiewały dźwięki Macareny, Gangnam Style, Margaret, piosenki z Krainy Lodu, Pszczółki Mai. Na sali balowicze z uśmiechem na twarzy poruszali się w rytmie muzyki disco. Wielka radość, gromkie brawa dowiodły, że mali mieszkańcy Gminy Radwanice bawią się skocznie, żwawo i na słodko.

Nawet mama i tata tańczyli ze swoją pociechą przy piosenkach „Ruda tańczy jak szalona” czy „Miłość w Zakopanem”. Dziewczynki – członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, którego opiekunem jest pani Izabela Jokiel służyli pomocą oraz tańczyli razem z najmłodszymi dziećmi.

Wiele emocji wywołały konkursy prowadzone przez członków stowarzyszenia. Kto nie chciałby zatańczyć z balonem czy na gazecie? DJ i pani Dorota Kaleta – Tymowicz wybierali najlepsze pop przeboje: „Przez twe oczy zielone”, „Anyone I Want To Be”” i dziecięce hity, „Pszczółka Maja”, „Misie szare”, „Krasnoludek”. Był konkurs „Baju, baj” z zagadkami bajkowymi oraz zadania ruchowe. Tańce „połamańce” wyginały wszystkich w różne strony. Każdy mógł się poczuć królem czy królewną balu. Tańcom nie było końca aż do poczęstunku przygotowanego w salach przez rodziców i pracowników placówki i członków stowarzyszenia, którzy upiekli ciasto. Były też zdrowe przekąski. Nawet w przerwie dzieci mogły podejść do naszych wolontariuszek i pań: Ani Anczykowskiej, Ani Rachwalskiej, Marty Jamrozik, Zuzi i Roksany – pomalować swoje twarze, a dziewczynki zrobić kolorowe warkoczyki.

Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy i Stowarzyszenie „Bliżej Siebie”.  Dzięki nim motywacja wśród dzieci do udziału była 100 %.

Zabawa była na 102! To była dobra okazja do spotkania przedszkolaka i ucznia oraz do podjęcia ruchu dla zdrowia. Te niezapomniane chwile integrowały społeczność lokalną i rodzinę. Najważniejsze, że ta ostatnia sobota karnawału spędzona została w skocznej, bajecznej aurze, a nie w galerii sklepowej czy przy komputerze lub z komórką i dała wiele satysfakcji rodzinom łącząc pokolenia.

 

Szczególne podziękowanie składamy członkom Stowarzyszenia „Bliżej Siebie”, dzięki którym odbył się bal: pani Annie Anczykowskiej, Iwonie Derkacz, pani Karolinie Hofmańskiej, pani Marcie Jamrozik, pani Dorocie Kalecie – Tymowicz, pani Halinie Kozłowskiej, pani Karolinie Mikołajewicz, pani Annie Rachwalskiej, pani Ewelinie Sip, pani Ewie Skrok – Kozłowskiej.

 

Dziękujemy serdecznie panu Wójtowi Pawłowi Piwko za ufundowanie nagród dla dzieci oraz pracownikom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zaangażowanym w organizację balu, szczególnie pani Anecie Steciąg, Annie Cymbalak, Izabeli Jokiel i jej wolontariuszom.

 

Dziękujemy Szanownym Rodzicom oraz pracownikom placówki, którzy upiekli ciasto na bal.

 

 

Dziękujemy Wam Drodzy Rodzice, że spędziliście z nami sobotni czas.

 

 

Zapraszamy do galerii!