[SinglePic not found]   W dniu 21.04.2016 w Kotli odbyły się Dolnośląskie Wiosenne Biegi Przełajowe. Uczniowie ZSP w Radwanicach rywalizowali w 2 grupach wiekowych na 3 dystansach 400, 600 i 800m. Po bardzo udanych zawodach strefowych w Jakubowie nasi reprezentanci mieli wielki apetyt na kolejny sukces i nie zawiedli!

W pierwszym biegu (400m dziewcząt) Anastazja Budzińska po trudnym starcie (ok. 40 uczestniczek) wywalczyła trzecie miejsce.

Niestety w kolejnym biegu (400 m chłopców) nie dopisało nam szczęście, w momencie startu na trasie przed naszymi zawodnikami stał jeden z trenerów, którego najwyraźniej nie zauważył starter – zrobiło się strasznie tłoczno i nasi chłopcy (Kasjan Frankowski, Mikołaj Kałużka, Jakub Żyta i Szymon Kęska) dużo stracili na starcie i nie mieli szans na nadrobienie straty na tak krótkim dystansie. Wielka szkoda zważywszy na wyniki biegów strefowych (Kasjan Frankowski I miejsce, Mikołaj Kałużka V)

   Kolejny bieg – 600m dziewcząt – również nie był dobry dla naszych reprezentantek. Startujące w dużej grupie Kinga Nogaj i Roksana Kowal po 100 m trasy musiały się zmieścić w bardzo wąskim przejściu (ok. 2 m). Niestety dziewczyny nie dobiegły tam jako pierwsze, zrobiło się bardzo ciasno i w rezultacie musiały się zatrzymać co uniemożliwiło im zajęcie czołowych miejsc.

   Na szczęście bieg na 800 m chłopców odbył się już bez problemów organizacyjnych. Startujący na tym dystansie Marcel Śmietana ( I w biegach strefowych w Jakubowie) od startu trzymał się w czołowej szóstce, a po dynamicznym finiszu na ostatniej prostej wywalczył IV miejsce.

Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących!

ZAPRASZAMY DO GALERII