30 września był Dzień Chłopaka. W każdej klasie dziewczęta przygotowały prezenty. Z tego faktu wszyscy chłopcy bardzo się cieszyli, co okazywali na przerwach szkolnych. Przybliżmy sobie historię tego święta; Dzień Chłopaka powstał, prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. “International Men’s Day” był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.
Ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men’s Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.
Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą “Dzień Chłopaka”, podczas gdy 10 marca z nazwą “Dzień Mężczyzny”.
Wszystkim chłopcom życzyliśmy :
Uśmiechu na twarzy
a w sercu radości,
spełnienia marzeń
i szczęścia w miłości –
wszystkiego najlepszego
z okazji Dnia Chłopaka 🙂 .
Z tej okazji członkinie Małego Samorządu Uczniowskiego przygotowały i przeprowadziły plebiscyt na najmilszego chłopaka w każdej z klas I-III.
A oto wyniki:
Olaf Leśniak kl. 1a,
Bartosz Pulkowski kl. 1b,
Celestyn Piastowski kl. 2a,
Piotr Niedośpiał kl. 2b,
Kamil Skrzypczak kl. 3a.
Gratulujemy!!!