24 listopada odbył się drugi tegoroczny turniej małej ligi piłki ręcznej „handball land”. W zawodach wzięło udział 9 drużyn w tym głogowskie SP7, SP 10, SP 12, SP Jaczów, SP Białołęka, SP Kotla, SP Jerzmanowa, SP Przedmoście oraz ZSP Radwanice.

Po pierwszym turnieju czuliśmy duży niedosyt,  mimo bardzo dobrej gry i zajęcia w grupie ex aequo pierwszego miejsca, przez niekorzystny bilans bramek musieli się zadowolić piątym miejscem. W czwartkowym turnieju było już jednak lepiej. W grupie chłopcy spotkali się z głogowskim SP7 i już na początku wykorzystali słabe wejście w mecz swoich rywali uzyskując bezpieczną przewagę. Głogowianie jednak nie chcieli tak łatwo meczu odpuścić i w drugiej części odrabiali straty było już jednak za późno, a po końcowej syrenie na tablicy widniał wynik 6 do 4 dla naszej drużyny. W drugim grupowym meczu nasi szczypiorniści spotkali się z SP w Białołęce. Od początku dobrze weszli w mecz i uzyskali prowadzenie, które do koca powiększali rzucając ostatecznie 8 bramek.

Dzięki dwóm zwycięstwom udało się wygrać grupę i zameldować się wśród 3 drużyn grających o najwyższe lokaty. Niestety drużyny z SP10 i SP 12 okazały się w czwartek zbyt silne, a nam zabrakło pomysłu jak się tej sile przeciwstawić. Dwa przegrane mecze w finałach uplasowały naszą drużynę na 3 miejscu, a cały turniej wygrała Szkoła Podstawowa nr 10 z Głogowa.

Kadra: Kasjan Frankowski (kapitan, 12 bramek), Szymon Leitan (medal dla wyróżniającego się zawodnika, 3 bramki), Mikołaj Kałużka (2 bramki), Stanisław Steciąg, Karol Wojciechowski, Kosma Żurek, Jan Mietliński, Mateusz Zymiak, Marek Demeszuk, Remigiusz Frankowski, Sebastian Korościel (bramkarz).

[SinglePic not found]  [SinglePic not found]  [SinglePic not found]