W dniu 08.10.2012, zgodnie z działaniami profilaktycznymi, gościliśmy w naszej szkole policjantów z Rewiru Dzielnicowych w Radwanicach Komendy Powiatowej w Polkowicach.
Funkcjonariusze policji przeprowadzili pogadanki z uczniami klas I na temat bezpieczeństwa na drodze. Jednocześnie uświadamiali najmłodszych o konsekwencjach wynikających z nierozważnych zachowań na drodze do i ze szkoły.

Następnie odbył się IV Minipatrol Uczniowsko-Policyjny, na którym policjanci udzielili uczniom klas IV instruktażu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Podczas kontroli kierowców omawiane były zasady bezpieczeństwa, w tym zwrócenie uwagi na uprawniające dokumenty do prowadzenia pojazdu, które musi posiadać każdy kierowca.
Policjanci wskazali również na obowiązkowe elementy wyposażenia pojazdu samochodowego.

Uczniowie naszej szkoły wręczali kontrolowanym kierowcom odznaki “Jedź bezpiecznie” za jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.
Na zakończenie dzieci miały możliwość obejrzeć radiowóz policyjny, którym dysponuje tutejsza policja.
Wierzymy, że wspólne działania policji i uczniów przyczynią się do podniesienia świadomości użytkowników dróg publicznych i pomogą w wychowaniu i kształtowaniu właściwych nawyków u przyszłych kierowców.