pobraneW tym roku koniec września i początek października były szczególnie pracowite. Szkoła przystąpiła bowiem po raz drugi do akcji „Kasztanobranie 2015”.

Akcja ta cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Włączyli się
w nią nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale całe ich rodziny. Zbieranie kasztanów było pretekstem do wspólnych wypadów na łono natury.

Dzieci pogłębiały swoją wiedzę z zakresu ekologii i umiejętnego wykorzystania darów natury. Akcja „Kasztanobranie 2015” była również skuteczną lekcją przedsiębiorczości oraz zaradności. Pokazała dzieciom, iż wspólną pracą można osiągnąć bardzo wiele.

   Łącznie uzbierano około 750kg kasztanów, rekordzistą okazała się klasa I b, której wychowawcą jest p.  Magdalena Zaremba. Dzieci dostarczył do szkoły ok. 300 kilogramów tego surowca. Drugie miejsce zajęła klasa IV a, której wychowawcą jest p. Dorota Kotapska ( 296 kg kasztanów) a trzecie miejsce przypadło klasie IV b, której wychowawcą jest p. Gabriela Węgrzynek (145 kg).

   Kasztany zostały sprzedane firmie „Pharmeko” sp.z.o.o., która zbiera rośliny i surowce naturalne wykorzystywane do przemysłu farmaceutycznego.

   Koordynatorem akcji była p. Gabriela Węgrzynek, która w porozumieniu z uczniami podjęła decyzję, iż w przyszłym roku również będą brali udział w tej akcji ale  postarają się pobić tegoroczny wynik.