[SinglePic not found] Za nami mocno rozbiegany początek roku szkolnego . Od 1 września przygotowywaliśmy się do startów zarówno indywidualnych jak i drużynowych. Poniżej mała relacja z trzech ostatnich startów.

Już 15 września 14 osobowa reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach pojechała do Lubina powalczyć w Strefowych Jesiennych Biegach Przełajowych na dystansach 400, 600 i 800m. W rywalizacji udział wzięło ponad 200 uczestników z powiatów Lubin, Głogów, Góra i Polkowice. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę dając z siebie wszystko i zajmując wysokie miejsca.

III miejsce Anastazja Budzińska 600m
V miejsce Oliwia Mila 400m
X miejsce Oliwia Skrzypczak

Kadra: Anastazja Budzińska, Oliwia Mila, Oliwia Skrzypczak, Kinga Nogaj, Amelia Tychańska, Zofia Kuroczycka, Natalia Wiśniewska, Kacper Węgrzycki, Remigiusz Frankowski, Adam Chodorowski, Jan Mietliński, Mikołaj Kałużka, Szymon Kęska, Maksymilian Terlikowski.

Dzień później nieco zmieniona i zregenerowana kadra wyruszyła walczyć w Sztafetowych Biegach Przełajowych o Mistrzostwo ZGZM. W zawodach wzięło udział 50 uczniów w 10 osobowych zespołach, z których każdy składał się z 5 chłopców i 5 dziewcząt. Każdy z uczestników miał do przebiegnięcia 1000m w terenie.

Po raz kolejny nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, po mocnym początku Mikołaja Kałużki stawka była wciąż bardzo zbita, na kolejnych zmianach startowali Oliwia Skrzypczak, Jakub Żyta, Kinga Nogaj, Jan Mietliński, Natalia Saczka i Szymon Kęska wszyscy utrzymywali dobre tępo. Mimo tego 3 pierwsze zespoły uzyskały nad nami sporą przewagę. Bardzo mocno zaznaczyła się dominacja sztafety z Gaworzyc, która pewnie dążyła do zwycięstwa, na drugim miejscu plasował się Chocianów. Nasi uczniowie tracili do zajmującej 3 miejsce sztafety z Przemkowa dobre 50 m. Trzy ostatnie zmiany spisały się dosłownie na medal, najpierw straty odrobili Natalia Saczka i Kasjan Frankowski (który na zmianę dobiegł już na 3 pozycji) uzyskując najlepszy czas w naszej sztafecie, ostatnia biegła Anastazja Budzińska, nasza biegaczka powiększyła przewagę nad zespołem z Przemkowa i na metę wbiegła na 3 pozycji  odnotowując czas tyko 3 sekundy gorszy od Kasjana.

Nie był to jednak koniec sportowych emocji we wrześniu.  Już w 23 w piątek wyruszyliśmy na Wojewódzkie Jesienne Biegi Przełajowe do Roztoki w składzie: Anastazja Budzińska, Oliwia Skrzypczak, Kinga Nogaj, Oliwia Mila, Natalia Wiśniewska, Remigiusz Frankowski, Szymon Kęska, Jakub Żyta, Kacper Węgrzycki, Mikołaj Kałużka.

Mimo, że nasi uczniowie dali z siebie wszystko konkurencja na zawodach rangi wojewódzkiej okazała się bardzo duża, zabrakło też trochę szczęścia na starcie (bardzo duża liczba startujących i prawy wąski prawy zakręt uniemożliwiał uzyskanie dobrego wyniku zawodnikom, którzy wystartowali wolniej co odczuła dotkliwie Anastazja Budzińska (3 miejsce w Finale Wojewódzkim w Wiosennych Biegach Przełajowych z poprzedniego roku szkolnego)). Najlepiej z naszych zawodników spisał się Remigiusz Frankowski uzyskując 10 rezultat na Dolnym Śląsku.

Wielkie podziękowania i gratulacja dla wszystkich startujących!

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

[SinglePic not found] [SinglePic not found] [SinglePic not found]