11 marca 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radwanicach rozstrzygnięto VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ,,We love Great Britain”. dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Frekwencja dopisała – zgłosiło się 27 uczniów z 9 szkół z powiatu polkowickiego. Oficjalnego otwarcia dokonał starosta polkowicki Marek Tramś. Wszystkich zebranych powitała też wójt gminy Radwanice Sabina Zawis i dyrektor ZSP w Radwanicach Bogusława Niemasz.

DSC06846

Celem konkursu jest doskonalenie znajomości języka angielskiego, popularyzacja kultury krajów anglojęzycznych i zachęcanie uczniów do nauki języka angielskiego.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym, indywidualnym, uczniowie zmagali się z testem wiedzy o krajach anglojęzycznych i testem leksykalno-gramatycznym, a także sprawdzali swoje „osłuchanie” w języku Szekspira. W drugim, drużynowym, polem rywalizacji były gry i zabawy z językiem angielskim.

DSC06850

Koordynatorkami konkursu były Alicja Dosiak i Katarzyna Kawecka- nauczycielki Zespołu.

Przechodni Puchar Starosty Polkowickiego otrzymała razem Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach, plasując się na I miejscu. Szkołę reprezentowali:

  1. Martyna Kapusta
  2. Julia Kwiatkowska
  3. Halina Chorążykiewicz

Uczniów przygotowała nauczycielka języka angielskiego Joanna Kamińska.

II miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach.

  1. Martyna Kalinowska
  2. Aleksandra Perzanowska
  3. Dawid Andrzejewski

Reprezentację uczniów przygotowała do konkursu Ewelina Muller-Knap

Na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Grębocic:

  1. Patryk Paterka
  2. Michał Fiedorek
  3. Mateusz Szadyko

Do konkursu przygotowała uczniów Gabriela Zakrzewska

Fundatorem nagród w VI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego było Starostwo Powiatu Polkowickiego. Wszystkim serdecznie dziękujemy,  a zwycięskim szkołom składamy gratulacje.