W dniach od 12 do 18.11.2012 r. uczniowie klas II wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Izabelą Jokiel i p. Martą Tarkowską przebywali na turnusie ekologicznym zorganizowanym przez Dom Wczasów Dziecięcych w Przemkowie.

Pierwszego dnia wychowawczynie z placówki wypoczynkowej zapoznały nas z zasadami bezpieczeństwa oraz obowiązującym regulaminem. Spisaliśmy kontrakt, a na tablicy pojawiła się tabela z naszymi imionami i nazwiskami oraz kategoriami, w których mogliśmy zdobywać punkty podczas turnusu. Po obiedzie skorzystaliśmy ze słonecznej pogody i wybraliśmy się na spacer po Przemkowie. Dzień zakończyła dyskoteka.

Drugi dzień obfitował w kolejne atrakcje. Przed południem udaliśmy się do pobliskiej Szkoły Podstawowej, gdzie p. Elżbieta Terlikowska przygotowała dla nas ciekawą lekcję przyrody. Poprzez doświadczenia poznawaliśmy istotę zjawisk zachodzących w przyrodzie. Natomiast po południu wybraliśmy się do Aqua Parku w Polkowicach.

Trzeci dzień miał charakter ekologiczno-przyrodniczy. Odbyliśmy wycieczkę do Rezerwatu Przyrody „Buczyna Szprotawska”  oraz  pod „Dąb Chrobry”.

W czwartek rano odbyły się warsztaty regionalne „Piernikowy świat Wandy”. Podczas tego spotkania każdy dekorował kolorowym lukrem pierniczki. Po południu  odwiedził nas pszczelarz, który zrealizował zajęcia „Wrzosowa Kraina miodem płynąca”. Kupiliśmy miód   i wyroby z wosku.

Piątek upłynął w indiańskich klimatach. Odwiedzili nas Indianie, którzy ciekawie opowiadali o historii tego ludu. Potem sprawdziliśmy swoje umiejętności w zakresie sprawności fizycznej (np. rzut dzidą, łowienie ryb, strzelanie z łuku) oraz manualnej (robienie indiańskiego naszyjnika). Wieczorem odbył się „Konkurs Talentów”.

W sobotę udaliśmy się na wycieczkę do lasu oraz do miasta, aby kupić pamiątki naszym najbliższym. Wieczorem spotkaliśmy się przy ognisku. Były pyszne kiełbaski i zabawy na świeżym powietrzu.

Nadszedł czas pożegnania. Podczas uroczystego spotkania ogłoszono wyniki konkursu „Mój udział w życiu grupy”. Zwycięzcami zostali: Blanka Waliszewska z klasy II a oraz Marcel Śmietana z klasy II b. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i upominki.

Pobyt w Przemkowie dostarczył nam niesamowitych wrażeń. Był nie tylko zabawą, ale również nauką. Dziękujemy pracownikom Domu Wczasów Dziecięcych za miłą gościnę i troskę o nas.