Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. W tym roku 21 marca uczniowie z klas I – III wyruszyli w podróż „ Pociągiem talentów i marzeń do Krainy Ćwierćlandii”. Koordynatorem całej uroczystości była Marta Tarkowska.

Najpierw uczniowie otrzymali zadania do wykonanie wraz ze swoimi wychowawcami w salach. Tam wykonywali plakat zapraszający do swojej krainy, pisali wiersz o swoim państwie, uczyli się tańczyć, wymyślali hymn swojego państwa oraz okrzyk na swoją cześć. Uczniowie musieli wykazać się wieloma talentami: plastycznym, muzycznym, tanecznym, pisarskim oraz dużym poczuciem humoru. Wszystkie klasy starannie przygotowały się do turnieju, a wszystko dzięki dużemu zaangażowaniu się wychowawców z klas I – III.
Głównym celem całej imprezy była integracja uczniów, motywowanie do wspólnej pracy, wdrażanie do wspólnej zabawy. W czasie zabawy panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili. Jej uczestnicy wykazali wielkie zaangażowanie we wspólnej pracy i zabawie. Towarzyszyła temu radosna, twórcza atmosfera. Zintegrowanie tak wielkiej grupy dzieci okazało się możliwe i przyniosło wielką satysfakcję wszystkim kolorowym dzieciom. Całą zabawę prowadziła Pani Wiosna, która budziła w małych serduszkach dzieci kolorową wiosnę.