PRZEDSZKOLAKI OGLĄDAJĄ SPEKTAKL „PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK” W GŁOGOWIE 

 Plastelinowy bohater to ulubieniec nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy znają go z lat szkolnych z książki Marii Kownackiej „Plastusiowy Pamiętnik”. Okazuję się jednak, że potrafi rozbawić i zaskarbić sobie też serduszka przedszkolaków z grupy „Słoneczka”, „Gwiazdeczki”, „Motylki”, „Serduszka” i Żabki”, bo to oni poznali go 20 grudnia 2017 r. na przedstawieniu teatralnym w MOK-u w Głogowie podczas wycieczki. Publiczność zaskakuje zabawna gra aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia oraz przybory wielkości grających na scenie: nożyczki, gumka, ołówek, temperówka, pióro, stalówka, kałamarz, piórnik. Maluchy poznają tytułowego Plastusia uczynnego, sympatycznego następująco: „Ulepiła mnie Tosia. Mam duży nos, odstające uszy i zielone majteczki”. Na scenie pojawiają się jego przyjaciele przybory oraz starszy Witek, który zmienia się na oczach widzów z niegrzecznego na dobrego chłopca i oddaje Plastusia 7 letniej dziewczynce Tosi, po tym jak opatruje jego sparzoną rękę.

Adaptacja lektury szkolnej przejmuje wszystkich swoją edukacyjną rolą: nauką o odpowiedzialności, przyjaźni, odwadze i mądrości. Spektakl porusza wyobraźnię ludzi w każdym wieku, dzięki której można przenieść się w kolorowy świat pełen uśmiechów, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko jest możliwe. Mały ludzik z plasteliny może widzieć i słyszeć, co dzieje się w klasie, a prowadzi dzieci w niesamowite przygody szkolnych przedmiotów z piórnika, słuchając rytmicznych, porywających małego widza do tańca, klaskania. Fabułę teatrzyku można łatwiej zrozumieć dzięki pięknej, kolorowej, dużej scenografii, barwnym kostiumom i ciekawej choreografii.

Do swojej krainy zaprasza Plastuś każdego z Nas, bo nawet dorosły ma jeszcze coś z dziecka, aby marzyć i otworzyć wyobraźnię słowami w piosence: „Fiku – miku! Wyobraźnia jest wspaniała! Fiku – miku! Wyobraźnię trzeba mieć! Fiku – miku! By fantazji dodawała. Fiku – miku! Tym, co w nudy wpadli sieć!