10 grudnia 2015r. wszyscy uczniowie klas I – VI oraz przedszkolacy brali udział w trzecim już Koncercie Filharmonii w wykonaniu muzyków   z Lubuskiego Biura Koncertowego pt. „Stoi na stacji lokomotywa”. Była to podróż muzyczna po różnych zakątkach świata z przybliżeniem muzyki kontynentów. Dzieci mogły poznać instrumenty takie jak puzon, elektryczny fortepian. Można było usłyszeć melodię z Włoch –         „O sole mio”, z Rosji „Kalinka”, „Oczy czornyje”, Hiszpanii „Muzykę dla Torreadora”. Muzyka ludowa rozwijała wrażliwość publiczności, która chętnie wtórowała oklaskami.
W dobie XXI w. w technologii komputerowej obcowanie z muzyką to wyzwanie dla rodziców, wychowawców i uczniów. Z przyjemnością dzieci odwiedziły z muzykami Krainę Lodu i zaśpiewały piosenkę „Mam tę moc”.
Mam tę moc, mam tę moc!
I zamiast łez jest śmiech!
Wreszcie ja, zostawię ślad!
Co tam burzy gniew?
Po koncercie w auli szkolnej laureatom Szkolnego Konkursu „Srebrna Muza” w kategorii klas 0 – I, II – III oraz IV – VI rozdano dyplomy i drobne upominki. Dziękujemy Radzie Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego za sfinansowanie nagród i udział w konkursie.

DSC07033DSC07060DSC07029DSC07025