– Gdy Bóg jest na pierwszym miejscu wszystko jest na swoim miejscu – takimi słowami przywitali organizatorzy uczestników imprezy dodając: – Jan Paweł II w trakcie swojego pontyfikatu wielokrotnie podkreślał niesamowitą wartość młodych ludzi, potęgę ich pasji i młodzieńczego żywiołu. Odpowiedzialność stworzenia trwałych i prawdziwych fundamentów przyszłości powierzył właśnie młodym, których ukochał szczególnie. Dlateg też ten konkurs recytatorski ma uzmysłowić młodym mieszkańcom powiatu wagę tego zadania, potrzebę ich żywego i odpowiedzialnego zaangażowania w procesie kształtowania świata. Głównym celem jest również zainspirowanie uczniów do pogłębienia własnej wiary i pobudzenia wrażliwości poetyckiej oraz włączenie się w realizację dorocznego programu duszpasterskiego.

26.05.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej, który został zorganizowany przez SP nr 2 w Przemkowie pod patronatem starosty polkowickiego.

Rada artystyczna wysoko oceniła poziom prezentacji uczniów, którzy doskonale poradzili sobie z doborem tekstów i ich interpretacją. Nagrody ufundował powiat polkowicki.

I miejsce  Mikołaj Kałużka z klasy VIB

II miejsce Hanna Kałużka z klasy III A

III miejsce Maria Zawis z klasy IV B.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII