Dnia 17.12.2018r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radwanicach odbyło się niezwykłe RODZINNE SPOTKANIE WIGILIJNE. W uroczystości wzięli udział : zaproszeni goście, uczniowie, ich rodzice i dziadkowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły.

Początek imprezy rozpoczęliśmy od uczczenia minutą ciszy pamięci Pana Edwarda Młodzianowskiego, który zostanie w naszych sercach na zawsze.

W świąteczny klimat wprowadziły nas dziewczynki z koła tanecznego prowadzonego przez panią Annę Trochanowską. Przedstawienie umiliła nam Hanna Kałużka, która zagrała na skrzypcach wraz z panią Aleksandrą Stramą. Świąteczny nastrój w naszych sercach rozbudziły recytowane przez uczniów utwory mówiące . Wystąpili między innymi: H.Kałużka, K.Zawis, V.Wójcik, Sz. Kęska, Z.Kuroczycka, M.Kałużka i M. Zaorski., zespól wokalny oraz Lena Płaskońz panią Natalią Bocznieiwicz. Nad całością czuwali prowadzący: A. Stemplewska i Maciej Burchacki. Mieliśmy także okazję usłyszeć kolędę „Cicha noc” w czterech językach: niemieckim, angielskim, łemkowskim i francuskim. Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami zaśpiewali przepiękne polskie kolędy. Do wspólnego kolędowania włączali się goście (rodzice, dziadkowie, nauczyciele).

Uwieńczeniem tej wspaniałej uroczystości były życzenia złożone przez panią dyrektor Bogusławę Niemasz oraz zaproszonych gości.

Na zakończenie uroczystości wszyscy obecni wstali, złapali się za ręce i przekazali sobie iskierkę miłości , tak jak w kolędzie „Przekażmy sobie znak pokoju”, którą zaśpiewała Aleksandra Stemplewska.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, przybycie i wspólnie spędzony w miłej atmosferze świąteczny czas.

[ts_media]

[/ts_media]