Zajęcia kreatywne to nierzadkość w radwanickim przedszkolu. Codziennie dzieci zapoznają się z otaczającym światem za pomocą różnych zmysłów w czasie zabaw z nauczycielami. Spotkanie z eksperymentami  w grupie 3-4 latków „Słoneczka” to było rozwijanie postawy

ciekawości i motywacji do działania.

Pani Ania, mama Gabrysi, prowadząca warsztaty potrafiła zainteresować maluchy. Już ubranie fartucha, okularów przez każde dziecko zachęciło

do pracy. Każdy otrzymał potrzebne materiały, produkty, aby wykonać wulkan. Ile radości było, kiedy każdy wykonał swoją górę, do niej wsypał proszek i nagle wybuchła eksplozja „bezpieczna”. Wszyscy byli zachwyceni, kiedy pojawiły się kolorowe, barwione naturalnie wybuchy.

            Jeszcze chętniej mali badacze zabrali się do wykonania lawy, która w szklanym naczyniu pojawiła się za pomocą czarów w połączeniu w zielonym, niebieskim i różowym kolorze i pływających oczek. Wielką radość sprawiło im wlewanie płynu za pomocą kroplomierza.

            Podróż każdego malucha w wodzie to dopiero było eksperymentowanie. Każde dziecko z grupy przedszkolnej podczas Pikniku zorganizowanego przez Radę Rodziców w dniu 12 czerwca 2018 r. mogło wejść do hula hop. Pani Ania zamykała go w wielkiej bańce mydlanej, a przedszkolak rósł do góry.

            To nie był koniec odkryć. „Mali odkrywcy” ze Słoneczek wykonali niespodziankę dla mamy i taty „świeczkę serduszko”. Pani chemiczka roztopiła biały płyn, a dzieci przygotowały słoiczek, knot, serduszka i świeczka gotowa. Czy może być coś ciekawszego dla dzieci niż odkrywanie małymi paluszkami nieznanych substancji, które zmieniają kolor, masę lub stan skupienia? Te uśmiechy, motywacja i zadowolenie ze spędzonego czasu w przedszkolu na pewno zaowocuje. Dzieci otrzymały dyplom Małego odkrywcy i zrobiły zdjęcia.

 

Wystarczy dzieciom w przedszkolu lub w domu stworzyć okazję do doświadczeń, a wiedza praktyczna zdobyta podczas tej nauki na pewno zostanie zapamiętana. Pozwólmy więc im eksperymentować, aby odkrywały nieznane.

Zapraszamy do oglądania Naszej Galerii.