Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach. W tym roku 21 marca uczniowie z klas I – III wyruszyli w podróż „ Pociągiem talentów i marzeń do Krainy Smerfolandii”.  Wszyscy uczniowie pięknie przebrani za Smerfy bawili się w smerfową wioskę. Na czele stał Papa Smerf, który czuwał nad przebiegiem imprezy. Uroczystość poprowadziły Smerfy z Małego Samorządu Uczniowskiego.

DSC07172

Głównym celem imprezy było poznanie życia i zwyczajów małych niebieskich ludków, piosenek, tańców i zabaw. Uczniowie wraz z wychowawcami namalowali plakat Eko-wiosny. Małe Smerfy przygotowały wiosenny aerobik, odbył się również konkurs miniplayback show. Najtrudniejszym zadaniem okazały się zagadki i rebusy, ale i z tym zadaniem świetnie sobie poradziły  małe Smerfy. Na zakończenie wszystkie Smerfy, pod czujnym okiem wychowawców, wyruszyli w wiosennym pochódzie ulicami Radwanic. Każde dziecko miało w ręku przepiękny ogromny kwiat, a mieszkańcy Radwanic witali nas pięknymi uśmiechami oraz pozdrowieniami.

W czasie zabawy panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili. Jej uczestnicy wykazali wielkie zaangażowanie we wspólnej pracy i zabawie. Towarzyszyła temu radosna, twórcza atmosfera. Zintegrowanie tak wielkiej grupy dzieci okazało się możliwe i przyniosło wielką satysfakcję wszystkim małym Indianom. Koordynatorem całej uroczystości była p. Marta Tarkowska.

DSC07214