W dniu 03 października 2017r. na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach odbył się „VIII  Powiatowy Bieg na Orientację Szkół Podstawowych”. Organizatorem biegu była nasza placówka. W biegu wzięły udział 4 drużyny składające się z 3 zawodników.

O godzinie 9.00 pani w-ce dyrektor Stanisława Trzeszcz przywitała zebranych gości i oficjalnie rozpoczęła „VIII Powiatowy Bieg na Orientację”. Następnie przedstawiono drużynom regulamin oraz zasady biegu.

Po wspólnej rozgrzewce rozpoczęto zmagania. Uczestnicy zaczęli rywalizację od rozwiązywania zadań dotyczących naszego powiatu, kraju

i świata . Żeby było jeszcze trudniej to musieli najpierw pokonać tor przeszkód

a dopiero później skupić się na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi.

Kolejnym etapem konkursu  z którym musieli zmierzyć się zawodnicy był bieg na dystansie ok. 2 km. Po biegu na każdego uczestnika czekała słodka niespodzianka w postaci gorącej szarlotki i lemoniady. Ostatnim zadaniem,

z którym zmierzyły się zespoły był drużynowy tor przeszkód, który wywołał najwięcej emocji, gdyż to on decydował o zwycięstwie w konkursie.

Wszyscy byli świetnie przygotowani, pojedynek był bardzo wyrównany. Drużyna nr 1 z Buczyny i drużyna nr 2 z Radwanic miały taką samą ilość punktów,  w związku z czym trzeba było przeprowadzić dogrywkę. Ostatecznie zwyciężyła drużyna nr 2 z ZSP w Radwanicach (68 pkt.), II miejsce zajęła drużyna nr 1 ze SP w Buczyny(67 pkt.) , III miejsce drużyna nr 1 z ZSP w Radwanicach (63 pkt.) oraz wyróżnienie powędrowało do  drużyny nr 2 ze SP w Buczynie (48.5 pkt.).

Na zakończenie pani wicedyrektor wręczyła dyplomy, puchary oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Polkowicach.

Po wręczeniu nagród wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu za sportową rywalizację i zapraszamy za rok.

 

Za organizację konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele: Gabriela Węgrzynek, Dorota Kaleta i Bartosz Różycki.

ZAPRASZAMY DO GALERII