W tym roku obchodzimy 125 rocznicę urodzin Juliana Tuwima. Dlatego uczniowie klas I-III postanowili bliżej poznać tego wspaniałego twórcę wierszy dla dzieci.
W Dniu Głośnego Czytania uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście czytali wiersze Juliana Tuwima. Teraz trwa konkurs plastyczny na ilustracje do nich.
Pięknie w nasze działania wpisała się propozycja Gminnej Biblioteki Publicznej. 15 października odbyły się tam warsztaty, podczas których pani Katarzyna Burzyńska przybliżyła uczniom klasy III b postać Juliana Tuwima i jego twórczość. Dzieci wykonały emblematy do wiersza „Rzepka”, a następnie przedstawiły inscenizację.
22 października odbyło się spotkanie z ilustratorką p. Magdaleną Kozieł-Nowak, która jest autorką m.in. ilustracji do tomiku wierszy „W Tuwimowie” nawiązujących do twórczości Juliana Tuwima. Pani Magdalena opowiedziała dzieciom o swojej pracy i odpowiedziała na szereg pytań. Uczniowie pytali, ile godzin dziennie pani pracuje, co jest inspiracją do pracy, z jakich ilustracji jest najbardziej dumna i o wiele innych rzeczy. Pani Magdalena chętnie odpowiadała i dodawała wiele ciekawostek ze swojego życia.
Po rozmowie przyszedł czas na działanie. Pani Magdalena narysowała na długim kawałku papieru lokomotywę i 15 wagonów, a zadaniem dzieci było wypełnienie tych wagonów tym, co sobie wymyśla, o czym marzą. Po chwili namysłu kartki zaczęły zapełniać się niezwykłymi rysunkami. Były lody, zwierzęta, tęcze, serca, baloniki, kolorowe skarpetki, auta, wulkany, a nawet …czarna dziura.
Uczestnicy spotkania napracowali się ogromnie, ale efekt ich pracy jest niezwykły.