Po raz kolejny społeczność nasze szkoły udowodniła, że nie pozostajemy obojętni na potrzeby bezdomnych zwierząt przebywających w Schronisku.

Przez ponad miesiąc członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu prowadzili zbiórkę darów       i pieniędzy, aby pomóc podopiecznym Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wróblinie Głogowskim, w którym aktualnie przebywa 140 bezdomnych psów i 30 kotów.

Zwieńczeniem prowadzonej w szkole akcji był wyjazd, w środę (12.12.), 15- osobowej grupy wolontariuszy z klas V-VIII do schroniska i przekazanie zebranych od uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radwanicach pieniędzy i darów.

Wolontariusze, na ręce pracowników schroniska, przekazali kwotę- 133,55 zł., znaczną ilość karmy dla psów i kotów, kołdry, koce oraz inne, niezbędne dla zwierząt, akcesoria.

Podczas wizyty, przez cały czas towarzyszyła nam przyjazna atmosfera, którą zapewniali pracownicy schroniska. Usłyszeliśmy od Nich wiele interesujących historii o przebywających tam „bezdomniakach”. Mogliśmy także, wziąć na spacer niektóre psy.

Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wróblinie Głogowskim utwierdziła nas w przekonaniu, że warto pomagać!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji.