20160211_113101Dnia 11 lutego 2016 r. dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Karpacza.
Na początku naszej wędrówki dotarliśmy nad „Dziki Wodospad”, o którym mówi się, że jest to jedno z bardziej niezwykłych i magicznych miejsc w mieście. Tutaj również znaleźliśmy niewielkie ilości śniegu z czego bardzo ucieszyły się dzieci, które zaczęły rzucać się śnieżkami.
Potem pięknym szlakiem turystycznym zeszliśmy pod „Zaporę na Łomnicy”. Łomnica jest jedną z najdzikszych i najniebezpieczniejszych górskich rzek Karkonoszy o długości 20 km. Podczas powodzi w 1897 zniszczyła wiele domów, dróg i gospodarstw rolnych. W ramach programu przeciwpowodziowego latach 1910-1915 koryto rzeki uregulowano i obudowano na wielu odcinkach. Wzniesiono zapory. Jedna z nich utworzyła malowniczy zalew oraz atrakcyjny dla turystów wodospad.
Lekko strudzeni poszliśmy do centrum Karpacza na pyszny obiad, który został ufundowany przez Sołtysa i Rade Sołecką z funduszu sołeckiego. Po obiedzie starsze dzieci z opiekunami poszły zjeżdżać na tor saneczkowy Alpine Coaster, a młodsze udały się na sztuczny tor, gdzie również zjeżdżały, ale na pontonach.  Radości było co niemiara.
Następnie był spacer, wizyta w lodziarni, gdzie jedliśmy pyszne desery i piliśmy gorącą czekoladę. Około godziny 16.30 pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Radwanic.

ZAPRASZAMY DO GALERII