[SinglePic not found]     Nasi chłopcy dobrze zaprezentowali się w zawodach podsumowujących sezon Małej Ligi Piłki Ręcznej „Handball land”. Po zwycięstwie nad szkołą z Przedmościa i porażce z SP w Jerzmanowej o zwycięstwie w grupie decydował bilans bramek, który niestety nie był dla nas korzystny i finał uciekł nam sprzed nosa. Ostatni turniej był jakby odzwierciedleniem całego sezonu. Często o zajmowanych przez nas miejscach decydowały detale. Już w pierwszym turnieju w głogowskiej dwunastce zajęliśmy 3 miejsce po remisie bramkowym w bezpośrednim meczu i punktowym w turnieju ulegliśmy przez niekorzystny bilans bramek gospodarzom. Dwa kolejne turnieje rozgrywane bez lidera drużyny i najlepszego zawodnika turnieju w SP12 Marcela Śmietany zakończyły się V miejscem. Po powrocie kapitana przyszedł czas na turniej na własnej hali. Po zaciętej walce w grupie udało się wejść do małego finału, gdzie w niezwykle dramatycznym meczu chłopcy w karnych zwyciężyli z SP w Jaczowie zdobywając 3 miejsce. Najbardziej udanym i zostawiającym wielki niedosyt był turniej w Gaworzycach. Po bardo dobrej grze w grupie w półfinale trafiliśmy na SP12 z Głogowa. Był to najlepszy mecz naszych chłopców w całym cyklu. Po podstawowym czasie gry i niesamowicie zaciętym meczu znów zremisowaliśmy z wicemistrzem rozgrywek 8:8. O tym kto zagra z SP10 w finale zdecydować miała złota bramka. Niestety szczęście nie dopisało i rywale po losowaniu zostali przy piłce. Chłopcom nie udało się jej odzyskać, a dwunastka w finale pokonała niepokonaną dotąd ani później drużynę z głogowskiej dziesiątki. Na osłodę został nam mecz o III miejsce z Jerzmanową, jednak po tak bolesnej porażce chłopaki nie dali rady się odbudować, ulegli i skończyliśmy z IV miejscem.

W rezultacie pierwsze miejsce w lidze zajęła SP 10 z Głogowa, która wygrała niemal wszystkie turnieje cyklu (prócz turnieju w Gaworzycach gdzie zajęli 2 miejsce za sp12). Na drugim miejscu uplasowała się 12 z Głogowa, a 3 SP z Jerzmanowej, która w bezpośrednich spotkaniach z naszymi chłopcami dwukrotnie wywalczyli 3 miejsce co dało im brązowy medal w klasyfikacji generalnej. Nasza szkoła zajęła 4 lub 5 miejsce w lidze (niestety nie było to oficjalnie rozstrzygnięte).

Był to dla nas bardzo dobry rok, otarcie się o strefę medalową w lidze podczas pierwszego sezonu i rozegranie wyrównanych spotkań z jednym z liderów rozgrywek trzeba uznać za dobry wynik. Cieszy również, że udało się zainteresować tylu młodych chłopców z naszej gminy piłką ręczną.  Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji „Handball land”.

Zespoły biorące udział w lidze: SP10, SP12, SP7 w Głogowie, SP w Jerzmanowej, ZSP w Radwanicach, ZSE w Białołęce, SP w Gaworzycach, SP w Jaczowie i SP w Przedmościu.

Nasi zawodnicy: Marcel Śmietana, Kasjan Frankowski, Mikołaj Kałużka, Kasper Gałęzowski, Stanisław Steciąg, Nikodem Bogoń, Szymon Leitan, Kajetan Figas, Marcel Mazur, Szymon Malinowski, Jan Mietliński, Tadeusz Mietliński, Karol Wojciechoski.