W dniach 7.11-3.11.2014 r. klasy drugie wraz z wychowawcami: Katarzyną Frankowską i Wioletą Magdziak spędzały miło czas na ,,Zielonej Szkole” w Przemkowie. Był to turnus ekologiczny, który w 70% sfinansował powiat polkowicki.

101

Kiedy dotarliśmy na miejsce, zapoznaliśmy się z zasadami pobytu, urządziliśmy się w pokojach i wybraliśmy grupowych.
Potem poszliśmy na spacer po Przemkowie. Zwiedziliśmy stary cmentarz z zabytkowy z drewnianym nagrobkiem, cerkiew prawosławną, tereny, na którym stał piękny zamek. Na koniec spaceru sfotografowaliśmy się przy pomniku Przemka I – założyciela tego miasteczka. Pojechaliśmy również na wycieczkę autokarową do Rezerwatu Buczyna Szprotawska, gdzie poznaliśmy jak określa się wiek drzewa. Odwiedzili nas Indianie, którzy pokazali nam jak się dawniej ubierali, jaką bronią się posługiwali oraz w jaki sposób matki nosiły na plecach małe dzieci. Strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy do celu a na koniec bawiliśmy się przy ognisku.

097

Największą atrakcją były warsztaty piernikowe, na których własnoręcznie dekorowaliśmy pierniki oraz tkackie.

Czas nam szybko upłynął i musieliśmy pożegnać się z ośrodkiem i miłymi nauczycielami, którzy przez cały pobyt organizowali nam czas. Będziemy miło wspominać chwile spędzone w Przemkowie.

Uczniowie klas drugich z wychowawcami.

105