Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.
Obecnie święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach. Ma na celu uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w  nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.
Nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w tym niezwykłym święcie. Dowiedziały się czym jest życzliwość. Jak ważny na co dzień jest uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Dzieci bez wielkiego wysiłku przekazywały miłe gesty innym. Udowodniliśmy, że życzliwość w naszym przedszkolu nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazujemy na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą.
Zarażajmy życzliwością innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta, bo tylko od nas zależy jak wykreujemy naszą społeczność. Nawet słowa: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry i do widzenia poprawią dzieciom i dorosłym nastrój.

autor: Angelika Sieledczyk