Karnawał jest radosną tradycją przepełnioną muzyką i zabawą, a bal karnawałowy w Publicznym Przedszkolu w Radwanicach zawsze jest wyczekiwany przez przedszkolaki z niecierpliwością. Taki bal jest atrakcją uwielbianą przez maluchy. Dostarcza im wielu przeżyć i radości. Dzieci przygotowują się do tego dnia, wykonując w salach maski karnawałowe i ucząc się tanecznych kroków.

7 lutego 2020 roku w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie wymarzone przez dzieci. Można było spotkać strażaków, policjantów, wróżki, księżniczki, biedronki, smoki, piratów, żołnierzy, batmanów … tak naprawdę nie sposób wymienić wszystkich. Nie sposób też było rozpoznać dzieci. Nauczyciele dołożyli wszelkich starań, by wystrój auli sprawił, aby maluchy czuły się jak na sali balowej. Balony, kolorowe światła, serpentyny i oczywiście muzyka zachęcały do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w tańcach ze swoimi wychowawcami oraz ze sobą nawzajem mając możliwość integrowania się. Kiedy czas zabaw i tańców dobiegł końca, przedszkolaki z żalem opuszczały salę balową.

Głównym celem tego dnia była radość dzieci i wspólna zabawa. Został on osiągnięty w 100%. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i z niecierpliwością czekamy na kolejny bal, który już za rok.