W październiku w naszej szkole trwała akcja „Zbiórka dla Burka”. Dzieci przynosiły koce, poduszki, karmę i zabawki dla zwierząt. Akcję koordynowały panie: Izabela Jokiel, Cecylia Łakomiec i Marta Tarkowska.
25 października wolontariusze wyruszyli z ogromną ilością darów do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wróblinie Głogowskim. Podopieczni schroniska przywitali nas radosnym szczekaniem. W oku niejednej wolontariuszki zakręciła się łza, a opiekunki wycieczki słyszały takie słowa: „Dlaczego ludzie wyrzucają psy?, „Proszę pani, wszystkie wzięłabym do domu”. Dzieci cieszyły się, że pieskom dzięki przywiezionym darom będzie cieplej zimą, ale mówiły też, że nic nie zastąpi im ciepła domu.
Ogromną radość wolontariuszom sprawił spacer z podopiecznymi schroniska. Niektórzy trafili na trudnych towarzyszy spaceru, których energia rozpierała, ale na szczęście w chwili utraty sił można było przekazać pieska komuś innemu.
Ta wizyta z pewnością na długo pozostanie w pamięci i sercach jej uczestników. Nie zapomnimy o naszych nowych czworonożnych przyjaciołach. A może po tym wyjeździe któryś z nich trafi do domu wolontariuszki czy wolontariusza?