7 grudnia klasy ósme wzięły udział w wycieczce do Głogowa. Jako jedni z pierwszych mieliśmy okazję przetestować nową trasę spacerową ,,Śladami św. Mikołaja”, której pomysł zrodził się, gdy rozpoczęto starania, aby biskupa z Miry ogłosić patronem miasta.

Pierwszym punktem programu była Kolegiata, w której mieliśmy okazję usłyszeć historię tego wyjątkowego zabytku oraz zobaczyć podziemia. Kolejnym miejscem było Muzeum Archeologiczno – Historyczne i wystawa poświęcona oficjalnemu patronowi miasta – Św. Mikołajowi, który zyskał sławę jako darczyńca, po tym, gdy odziedziczony po śmierci rodziców majątek przeznaczył dla potrzebujących. Kolejnym etapem naszej wycieczki był ratusz i sala ślubów. Mogliśmy też podziwiać zapierające dech widoki z wieży ratuszowej. Ostatnim punktem nowej trasy spacerowej były podziemia kościoła Bożego Ciała, w których podobno zamieszkują duchy.

Po wyjątkowo udanym spacerze udaliśmy się do Miejskiego Ośrodka Kultury na musical zatytułowany ,,Powrót do… przeszłości. Czy mogę zmienić świat?” w wykonaniu Teatru Muzycznego ,,Forte”. Spektakl pokazał widzom, w jaki sposób można poszerzać swoje horyzonty. Podkreślono w nim także, że to co robimy w chwili obecnej może mieć duży wpływ na naszą przyszłość. Przypomniano biografie takich osobistości jak: Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki czy Maria Skłodowska – Curie, autorytetów, którzy nie bali się walczyć o swoje marzenia i z uporem realizowali wytyczone cele, rozwijając swój talent i umiejętności. Było to wzruszające i ekscytujące widowisko muzyczne z elementami dobrego humoru.

Wycieczka się udała, pomimo niesprzyjającej pogody. Nie możemy się doczekać kolejnej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *