W miniony weekend (25.03.2023), w Radwanickim Parku, odbył się Jarmark Wielkanocny i Powitanie Wiosny.

Wydarzenie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach otworzył Wójt Gminy Radwanice- Pan Paweł Piwko. Wielkim wsparciem dla organizatorów byli wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – uczniowie klas 4-6 oraz 8 – którzy zadbali o parkowe dekoracje. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 zatroszczyli się natomiast o atrakcje wokalno- taneczne dla przybyłych gości.

Tradycje wielkanocne związane są ściśle z tradycjami polskiej kultury ludowej, więc było ludowo oraz nowocześnie. Grupa „Żabki” z Panią Natalią Horoszczak- Bethke zaśpiewała piosenkę Majki Jeżowskiej pt. „Biedronka” oraz zatańczyła do cudownego walca Waldemara Kazaneckiego z filmu pt. „Noce i dnie”. Klasa 3b, z Panią Izabelą Jokiel, przygotowała wiosenny taniec nowoczesny i piosenkę pt. „Piosenka o wiośnie”. Natomiast klasy 1a i 1b, przygotowane przez Panią Beatę Orator, w pięknych kolorowych strojach witały na ludowo wiosnę w „Trojaku” i „Lajkoniku”. Swoje umiejętności prezentowali też uczniowie klas 5 naszej szkoły w piosence pt. „Drzewo” pod okiem Pani Doroty Maksymczak.

Pogoda trochę kaprysiła, nie przeszkodziło to jednak w pożegnaniu zimy i radosnym powitaniu wiosny przez mieszkańców Radwanic i okolic. Jarmark był wspaniałą okazją do integracji środowiska lokalnego ze społecznością Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radwanicach, ale i promocji naszej placówki. Podczas wydarzenia zakupić można było ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, serwowano też pyszny żurek oraz wyborne świąteczne ciasta. Odbyły się także warsztaty plastyczne i zabawa integracyjna, polegająca na szukaniu wielkanocnego jajka.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i współpracę.

Natalia Horoszczak- Bethke

Izabela Jokiel

Beata Orator

Dorota Maksymczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *