[SinglePic not found]            W dniu 16 grudnia 2016 roku w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który na całym świecie obchodzony  jest 3 grudnia. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście z Głogowa: uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „ Arka” wraz z terapeutami; p. Marleną Mandziuk i p. Sylwią Stępień, oraz uczniowie z Zespołu Placówek Szkolno -Wychowawczych z wychowawczynią p. Agnieszką Gerstendorf i opiekunką p. Kazimierą Urbaniak.

         Uroczystość rozpoczęły nasze uczennice od omówienia zagadnienia niepełnosprawność; przypomniały kim są osoby niepełnosprawne oraz o tym, że sama wada nie tworzy istoty człowieka, a głębokość wady nie określa jego możliwości. Człowiek z dysfunkcją może aktywnie żyć tylko w społeczności, dla której jego życie ma sens, dla której jego życie jest ważne, i wśród ludzi, którzy są dla niego ważni, dla których chce i może coś zrobić. Wszystkich nas łączy jedno – potrzeba zrozumienia i akceptacji. Szanujmy się i wspomagajmy, nie ma człowieka niepełnosprawnego  – po prostu jest CZŁOWIEK.

          Następnie przybliżono działalność naszych gości z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dowiedzieliśmy się, że WTZ „Arka” Koło PSOUU powołane zostały w lutym 1995r. Celem warsztatów jest aktywne wspomaganie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnicy warsztatów nabywają umiejętności zawodowe oraz rozwijają swoje zainteresowania  i pasje w poszczególnych pracowniach; gospodarstwa domowego, terapii życia ,ogrodniczej, komputerowej, ceramicznej, plastycznej, krawieckiej, stolarskiej, ślusarskiej, tkackiej, oraz  manualnej.

         W kolejnej części spotkania uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej  zaprezentowali inscenizację teatralną A. Fredro pt. Paweł i Gaweł. Młodzi artyści w przezabawny sposób ukazali relacje słynnych sąsiadów. Następnie występ artystyczny zespołu tanecznego pod kierunkiem p. B. Orator jak zawsze dostarczył nam wielu miłych  wrażeń.

          Zwieńczeniem tego spotkania były integracyjne warsztaty dekoracji świątecznych pod hasłem “Zróbmy coś dobrego”.  Każdy uczestnik mógł wykonać ozdobę świąteczną oraz oryginalny lampion z przygotowanych materiałów, a gotową pracę  zabrać ze sobą do domu. Relacja z tego wydarzenia oraz owoce naszej wspólnej pracy artystycznej  w linku poniżej.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

[SinglePic not found]  [SinglePic not found] [SinglePic not found]