W dniu 10.11.2022r. 16 Drużyna Harcerska „Tajemnica”, pod pieczą dh. Anny Trochanowskiej, wystąpiła w szkole w Radwanicach z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wystawiła podniosłą inscenizację słowno-muzyczną, żywą lekcję historii ukazującą, jak ważna jest pamięć o tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość. Przypomniała nam, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, że trzeba o nią walczyć i o nią dbać.
16. drużyna w tym dniu również wystąpiła ze swoim programem artystycznym w Szkole Podstawowej w Rzeczycy oraz w Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” w Głogowie. Zaproszeni goście nie kryli wzruszeń i łez, a czas spędzony na wspomnieniach jeszcze bardziej uzmysłowił wszystkim czym jest Niepodległość.
11.11.2022r. nasza drużyna wzięła czynny udział w obchodach gminnych i powiatowych z okazji Święta Narodowego, a już popołudniu uczestniczyła w trzydniowym Zlocie „Twierdza” w Głogowie pod hasłem „Czas Bohaterów”, który miał na celu oddanie się refleksji nad tym, czym dla każdego z nas jest patriotyzm. Dla harcerzy był to niezapomniany czas wielu emocji, wzruszeń, radości i nowych przyjaźni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *