Ostatnim działaniem w jubileuszowym roku TPD było nadanie imienia Janusza Korczaka jednej z alejek w parku w Radwanicach. W przygotowanie tego wydarzenia zaangażowało się wiele osób. Panie z UG Radwanice: Paulina Banaszak i Renata Śmieszek-Zygnerska poszukiwały odpowiedniego kamienia do zamontowania pamiątkowej tabliczki. Gdy już był nie lada wyzwaniem było jego przetransportowanie go parku, czym zajęli się pracownicy GSK w Radwanicach. Piękną tablicę wykonał w ramach wsparcia naszych działań p. Tomasz Kwiatkowski, któremu serdecznie dziękujemy.

Uroczystość odbyła się 06.12.2022 r. Przybyli na nią mieszkańcy, wolontariusze, harcerze i goście w osobach: p. P. Piwko-wójt gminy Radwanice, p. E. Flak – przewodnicząca RG Radwanice, p. T. Flak – radny powiatu polkowickiego, p. R. Kawałko – sołtys wsi Radwanice.

Zebranych powitała prezes Oddziału Gminnego TPD w Radwanicach p. Izabela Jokiel. Następnie panie Beata Orator i Marta Tarkowska przybliżyły postać Janusza Korczaka. Był krótki montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów SP w Radwanicach. Uroczystą wartę przy obelisku pełnili harcerze z drużyny „Tajemnica”. Podniosłym momentem było odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz złożenie kwiatów.

Spotkanie zakończyło puszczenie iskierki do nieba poprzez zapalenie zimnych ogni. Był to symboliczne światełko dla wielkiego Przyjaciela dzieci, jakim był Janusz Korczak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *