Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Być wiernym tradycji naszego kraju, szanować język i kulturę ojczystą.
Kochać swoją Ojczyznę i przyczyniać się do jej rozwoju.
Swoją postawą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”
 – tymi słowami
dzieci z pierwszych klas uroczyście zadeklarowały
swoją przynależność do społeczności uczniowskiej
Szkoły Podstawowej w Radwanicach.

W poniedziałek 14 października br. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Radwanicach miała miejsce Uroczystość Pasowania i Ślubowania uczniów klas pierwszych z udziałem  pani dyrektor Bogusławy Niemasz i pani wicedyrektor Alicji Dosiak, nauczycieli i rodziców pierwszoklasistów. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Bogusławy Niemasz, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

Zostać pełnoprawnym uczniem to sprawa niełatwa, więc dzieci  z przejęciem przygotowywały się do tego dnia pod opieką swoich wychowawczyń pani Beaty Orator i pani Doroty Głodowicz.

Uczniowie klasy Ia i Ib przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Wiersze Juliana Tuwima były motywem przewodnim tegorocznej uroczystości. Dzieci wsiadły do „Lokomotywy” Juliana Tuwima i wyruszyły w podróż do „Krainy Wiedzy”. Na kolejnych stacjach czekały na dzieci  różne zadania związane z postawami uczniów, wzorowym zachowaniem oraz obowiązkami jakie czekają na nich w szkole. W inscenizacji  na podstawie wiersza „Rzepka” uczniowie zwrócili uwagę , jak ważną sprawą jest wspólna praca i pomoc innych w osiągnięciu wymarzonego celu.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Dzieci ślubowały być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia. Pani Dyrektor dotykając ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły, a na potwierdzenie tego faktu wręczyła pierwszakom legitymacje szkolne.

Po pasowaniu, wychowawczynie wręczyły uczniom dyplomy, a koleżanka z klasy ósmej życzyła pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewniła o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole.  Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Bogusława Kwoka podarowała dzieciom piękne słowniki ortograficzne. Do życzeń dołączyli się również rodzice wręczając swoim pociechom piękne rożki – niespodzianki.

­

 

­

 

­

 

Zapraszamy do galerii z pasowania!