Konkurencje sportowe, dmuchańce, występy artystyczne – to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowano dla uczestników dorocznego Pikniku Rodzinnego w Dobromilu.

23 maja 2015 r. odbył się trzynasty już Piknik Rodzinny w Dobromilu. Tym razem wszyscy bawili się pod hasłem „Dłonie są krajobrazem serca. Laurka dla Laury”. Organizatorzy zapewnili doskonałą rozrywkę zarówno dla najmłodszych jak i tych troszkę starszych uczestników imprezy. I tak po występach artystycznych można było pohulać na dmuchanych zamkach, sprawdzić swe siły w rozmaitych konkurencjach sportowych (niezwykle emocjonujące okazało się przeciąganie liny), dosiąść prawdziwego rumaka, wybrać się na przejażdżkę wozem strażackim czy zamienić się w pięknego motyla lub zwinnego tygryska przy stanowisku malowania twarzy.  Po takich atrakcjach na wygłodniałych czekały grillowane kiełbaski oraz wielki sagan grochówki.

Na koniec, by tradycji stało się zadość, loteria! Główną nagrodę wygrał Szymon Olszewski – rower górski ufundowany przez państwa Alinę i Ferdynanda Burasów, właściciela obiektu Victoria, na terenie którego odbywa się coroczny Piknik Rodzinny.

Piknik Rodzinny to impreza dla wszystkich. Jest świetną okazją do integracji środowiska lokalnego oraz do dobrej zabawy dla małych i dużych.  Właśnie takie imprezy pokazują jak aktywni i zaangażowani w organizację takiego przedsięwzięcia są nauczyciele, rodzice i przyjaciele szkoły.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, a w szczególności Staroście Powiatu Polkowickiego, Fundacji Porozumienie Wzgórz Dalkowskich , Pani Karinie Rusinko oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach za ufundowanie nagród dla dzieci.