STOWARZYSZENIE „BLIŻEJ SIEBIE” DZIĘKUJE WSZYSTKIM DARCZYŃCOM ZA UDZIAŁ W KIERMASZU ŚWIĄTECZNYM I AKCJI DLA PLACÓWKI SOCJALIZACYJNEJ W POLKOWICACH

Święta Bożego Narodzenia to czas wielkiej radości, dzielenia się z  innymi, obdarowywania oraz okazywania swojej życzliwości i serca.  Stowarzyszenie „Bliżej Siebie” działające przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym również włączyło się do niesienia pomocy dla środowiska lokalnego.  W miesiącu grudniu zorganizowało akcję „Zostań pomocnikiem Św. Mikołaja”! Rozdaj dzieciom świąteczne prezenty! Akcja charytatywna prowadzona w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radwanicach koordynowana przez panią Iwonę Derkacz w przedszkolu oraz panią Alicję Dosiak w szkole ucieszyła dzieci z Placówki Socjalizacyjnej „Skarbek” w Polkowicach. Serdeczne podziękowanie rodzicom, pracownikom przedszkola i szkoły  składa pani Dyrektor „Skarbka” w Polkowicach – Elżbieta Sworacka – Dul, która była bardzo zaskoczona, że przekazaliśmy tak bardzo dużo prezentów dla jej podopiecznych. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za okazałą dobroć, bo przyniesione nowe zabawki, książki, artykuły szkolne, maskotki i słodycze spełniły te małe marzenia i udowodniły, że ten drugi, mały człowiek jest dla Państwa bardzo wyjątkowy.

Kiermasz świąteczny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Bliżej Siebie” w przedszkolu w dniach 13-14 grudnia 2018 r. pod hasłem „Podaruj serce w słodkim cieście”  zachęcił rodziców przedszkolaków do upieczenia ciasta i kupowania go. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na zorganizowanie balu karnawałowego dla dzieci z gminy Radwanice i na paczki – niespodzianki.

Dodatkowym przedsięwzięciem „Bliżej Siebie” było wykonanie stroików, ozdób świątecznych na Kiermasz Mikołajkowy zorganizowany przez GOK w Radwanicach w dniu 9 grudnia 2018 r. oraz na Kiermasze świąteczne w przedszkolu i Rodzinne Spotkania Wigilijne w Zespole Szkolno – Przedszkolnym, z których sprzedaży ozdób zebrano pieniądze na bal karnawałowy dla dzieci z gminy Radwanice. Szczególnie dziękujemy pani Anii, pani Marcie, pani Halinie, pani Ewelinie i pani Iwonie  – członkom Stowarzyszenia  za okazałą dobroć, pomysł zainicjowania wykonanych robótek świątecznych oraz rodzicom z grupy Słoneczek i innych grup z przedszkola, zaangażowanym  w akcję. Pomagać i dawać to takie proste i szczere, aby zobaczyć zwykłe ludzkie szczęście. Aby wspierać dzieci – wystarczy odrobina dobrej woli. Niech zachęceniem do krzewienia takich postaw będą dla wszystkich słowa Jana Pawła II:

 

„Bogaty nie jest ten, kto posiada, lecz ten kto daje”.